Vaterpolo

Posljednji polufinalista Svjetskog prvenstva u Fukuoki je Španija, koja je nakon mnogo muke i preokreta u finišu bila bolja od Francuske, rezultatom 7:6 (1:2, 1:2, 2:1, 3:1)

Francuska stala na korak od velike senzacije: Svjetski prvaci se provukli do polufinala Foto: FINA

Francuzi su bili nadomak iznenađenja - a ujedno i istorijskog uspjeha kada su u pitanju njihovi nastupi na SP. Ipak, svjetski prvaci su se nekako izvukli u smom finišu, i to serijom 3:0.

Španija je očajno ušla u današnji meč, tako da su 'trikolori' tokom druge četvrtine vodili uz čak tri gola razlike (1:4).

Ništa od polufinala: Crna Gora se sjajno vratila u meč, ali nije mogla do preokreta
18
Ništa od polufinala: Crna Gora se sjajno vratila u meč, ali…
25.07.2023 09:04

Srbija je u polufinalu SP: Naš prvi suparnik u borbi za plasman biće Italija
4
Srbija je u polufinalu SP: Naš prvi suparnik u borbi…
25.07.2023 10:48

U trećem kvartalu, Granados i saigrači stizali su do minus jedan i djelovalo je da će u završnoj četvrtini lako preokrenuti. Međutim, uslijedila je sjajna igra francuskih vaterpolista u odbrani, ali nije potrajala do samog kraja. Dva i po minuta uoči završetka, svjetski prvaci su pogocima Maljaraka i Kabanjasa najzad stigli do poravnanja - 6:6.

Uvukla se u tim momentima nervoza u redove francuske selekcije, uslijedilo je i nekoliko promašaja, koji su ih skupo koštali. Minut prije kraja, Granados je pri isteku napada pogodio mrežu i bilo je 7:6 za Španiju. To je, kako se ispostavilo, bio i detalj koji je danas odlučio pobjednika.