Kako je saopšteno iz ovog preuzeća, projekat je fokusiran na plaže koje najviše koristi lokalno stanovništvo, a realizuje se kroz dodatnu podršku opštinskom komunalnom preduzeću i formiranje posebnog eksternog tima.
"Tim mladih i ekološki osviješćenih zaposlenih svakodnevno obilazi i čisti javna kupališta, nastojeći da obezbijedi kvalitet koji građani i turisti zaslužuju. Naši građani zaslužuju vrhunski ugođaj i uređene plaže. Ekologija jeste i biće središte našeg djelovanja. Dosadašnji nivo održavanja kupališta nije bio na očekivanom nivou, te smo se odlučili na dodatnu podršku kroz angažman eksternih ekipa i proaktivan pristup", navode iz Morskog dobra.
Ove godine, dodaju, projekat se sprovodi na području Budve, dok se za narednu sezonu planira njegovo proširenje na sve primorske opštine.
"Cilj je da se javna kupališta, naročito ona koja koristi domicilno stanovništvo, učine još čistijim, uređenijim i bezbjednijim. Ovo je tek početak. Od naredne godine uvodimo još savremeniji pristup upravljanju javnim kupalištima. Vjerujemo da će građani Crne Gore moći sa ponosom da govore o stanju svojih plaža", poručuju iz Morskog dobra.