Cetinjani će sjutra imati šansu da osvoje 'duplu krunu', a Budvani da odbrane trofej

Za naslov pobjednika Kupa Crne Gore sjutra veče boriće se Lovćen i Budvanska rivijera. Nakon što su Budvani u polufinalu bili bolji od Rudara, Lovćen je u Bemax areni opravdao ulogu favorita protiv Budućnosti, slaveći rezultatom 33:24 (17:11).

Finale bi moglo biti jako zanimljivo: Lovćen bez problema savladao Budućnost u drugom polufinalu Foto: X

Podsjetimo, upravo su Lovćen i Rivijera tokom marta u Prvoj ligi odigrali daleko najuzbudljiviji meč (31:31), tako da sjutrašnje finale obećava neizvjesnost.

Što se drugog polufinalnog okršaja tiče, Cetinjani su od samog početka nametnuli nešto jači tempo, tako da su nakon 20 minuta već imali šest golova prednosti (11:5). Upravo je uz toliku razliku i okončan prvi dio igre.

Branioci trofeja prvi su finalisti: Rivijera čeka Lovćen ili Budućnost, od Rudara se više očekivalo
0
Branioci trofeja prvi su finalisti: Rivijera čeka Lovćen…
20.05.2024 17:55

U nastavku je Lovćen stizao i do plus devet, da bi potom uslijedio odgovor 'plavih', koji su u 42. minutu pogotkom Lekića prišli na četiri gola zaostatka. Ali, bilo je to sve što su večeras mogli Podgoričani - serijom 3:0, uz dva gola Bakića i jedan Pajovića, sastav iz prijestonice ponovo je stekao komotnu prednost (27:20) i zakazao finale sa braniocem trofeja.

U timu sa Cetinja najefikasniji su bili Ivan Perišić (7) i Milorad Bakić (6), dok su Budućnost predvodili Emir Đulović (7) i Arturo Selma (6).

Lovćen sada ima priliku da osvoji 'duplu krunu', a sjutrašnje finale pratićemo od 18:00 časova, takođe u Bemax areni.

Uvertira će biti finale rukometašica, u kojem će odmjeriti snage Budućnost Bemax i Rudar (15:30).