Cetinjani na kraju na minus 16

Rukometaši Lovćena doživjeli su poraz i u drugom kolu EHF Lige Evrope. Od crnogorskog prvaka večeras je u Podgorici očekivano bio bolji jedan od velikana evropskog rukometa, njemački Flensburg, rezultatom 19:35 (12:15).

Evropski velikan slavio u krcatoj Bemax areni: Lovćen odličan u prvom dijelu, ali je Flensburg u nastavku dodao gas Foto: X

Odavno Bemax arena nije bila ispunjena do posljednjeg mjesta - ali večeras jeste. Gotovo 2.500 gledalaca ispratilo je odličan otpor izabranika Pera Miloševića favorizovanom suparniku u prvom poluvremenu, ali i potpunu dominaciju Flensburga u drugom.

Nije to, naravno, neočekivan epilog, jer publika u podgoričkoj dvorani večeras je bila u prilici da uživo gleda najveća imena evropskog muškog rukometa, poput Emila Jakobsena, Kaja Smitsa, Johanesa Gole, Lukasa Jorgensena, Džima Gotfridsona i brojnih drugih.

U redovima Lovćena, najefikasniji je bio Vuko Borozan sa šest golova, dok je Filip Krivokapić tri puta pogađao suparničku mrežu. Na drugoj strani, Jakobsen je postigao devet pogodaka, a Jorgensen jedan manje, pri čemu je golman Flensburga Benjamin Burić upisao 15 odbrana.

Cetinjani su tokom prvog poluvremena odlično parirali Smitsu, Jakobsenu i saigračima, koji su kontrolisali igru, ali pritom ni u jednom momentu nijesu dolazili do veće prednosti. U dva navrata je u tom periodu igre Lovćen prilazio na gol zaostatka, ali su gosti na odmor otišli uz prednost 12:15.

Borozan je u tom dijelu igre dominirao u redovima našeg prvaka sa pet golova, dok je na suprotnoj strani identičan učinak imao Jakobsen.

Nedugo po početku drugog poluvremena, sastav sa sjevera Njemačke je uz dva uzastopna pogotka Jergensena poveo sa sedam golova razlike (14:21). Kako je vrijeme odmicalo, tako je prednost Flensburga rasla, tako da je 15 minuta prije kraja bilo 16:26. Nije Lovćen do kraja imao odgovor na takvu igru protivnika, pa je na kraju Flensburg i u drugoj rundi evropskog takmičenja slavio uz dvocifrenu razliku.

U sljedećoj rundi, 14. novembra, Lovćen će takođe biti domaćin, i to švajcarskom Šafhauzenu, koji je večeras nakon preokreta trijumfovao nad Elverumom - 32:30.

Rezultati: Lovćen – Flensburg 19:35, Šafhauzen – Elverum 32:30.

Tabela: Flensburg 4, Elverum 2, Šafhauzen 2, Lovćen 0.