Evo ko prednjači nakon dva kola po golovima, asistencijama, odbranama...

Tokom dosadašnja dva kola, na 32 utakmice Svjetskog prvenstva viđen je ukupno 81 pogodak.

Evo ko prednjači nakon dva kola po golovima, asistencijama, odbranama... Foto: UGC

Najbolji strijelci nakon dva kola su Ener Valensija i Kilijan Mbape, koji su postigli po tri gola. Pritom je Valensija i jedini strijelac za Ekvador u dosadašnjem toku šampionata.

Njima su za petama Andrej Kramarić, Leo Mesi, Bukajo Saka i Ričarlison, koji su u dosadašnja dva kola postigli po dva gola.

Dani odluke: Evo kakvo je stanje u svim grupama i kad slijede sve utakmice trećeg kola
0
Dani odluke: Evo kakvo je stanje u svim grupama i kad…
28.11.2022 22:22

Među asistentima prednjači šest fudbaera. Naime, po dvije asistencije do sada su upisali Hari Kejn, Teo Ernandez, Ivan Perišić, Andrija Živković, Đordi Alba i Bruno Fernandeš.

Najstariji strijelac Ronaldo, Španci najefikasniji

Najstariji strijelac na SP za sada je Kristijano Ronaldo (37), a najmlađi španski reprezentativac Gavi (18).

Španija je do sada bila najefikasnija sa osam datih golova, od čega je sedam dala u prvom kolu protiv Kostarike (7:0). Meksiko, Tunis i Urugvaj nijesu do sada postigli nijedan gol.

Alison i Šćesni nesavladani

Sa druge strane, Kostarikanci su očekivano primili najviše golova - svih sedam na utakmici protiv Španije. Golmani Brazila, Poljske i Maroka do sada nijednom nijesu kapitulirali.

Pritom su Alison i Šćesni 180 minuta bez primljenog gola, dok su za Maroko na mečevima protiv Hrvatske i Belgije branila dva različita golmana. Pritom je Šćesni upisao devet intervencija, dok Alison baš i nije imao mnogo posla protiv Srbije i Švajcarske.

Treba pomenuti i golmana Japana Šuičija Gondu, koji je samo na utakmici protiv Njemačke (2:1) upisao osam odbrana.

Promašena tri penala

U protekla dva kola dosuđeno je 11 penala, pri čemu tri nijesu realizovana.

Najbrži gol do sada postigao je Alfonso Dejvis za Kanadu na jučerašnjem susretu protiv Hrvatske (1:4), i to nakon nešto više od minut igre. 'Najkasniji' pogodak djelo je Mehdija Taremija, koji je na utakmici Engleska - Iran (6:2) ublažio poraz svog tima u 13. minutu sudijske nadoknade.