Španija poražena u finalu u Batumiju

Fudbaleri Engleske osvajači su Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine, pri čemu ni na jednom susretu završnice nijesu primili gol.

Euro U21: Engleska je prvak nakon 39 godina, Traford odbranio penal u 99. minutu Foto: UEFA

U večerašnjem finalu u Batumiju, nakon čak 103 minuta igre, Engleska je bila bolja od Španije, rezultatom 1:0 (1:0), te se tako domogla trećeg naslova, no prvog od 1984. godine.

Kada se sumiraju utisci, onda je zaključak da je selekcija Lija Karslija i zasluženo došla do pehara, pošto iza sebe ima impresivan učinak - šest utakmica, šest pobjeda, uz gol razliku 11:0.

Treba istaći kako su Španci u devetom minutu nadoknade propustili najveću moguću šansu da izbore produžetke - tada je sjajni golman Engleske Džejms Traford odbranio penal Gabrijelu Velgi.

Englezi su bili nešto konkretniji u prvom dijelu igre, no djelovalo je kako do odlaska na odmor neće biti golova. Ipak, u četvrtom minutu nadoknade – mreža Španije se zatresla. Palmer je izveo slobodan udarac, a lopta se odbila od Kurtisa Džounsa i otišla u gol, ponajviše zahvaljujući tome što je golman Tenjas bio na krivoj nozi.

Mogla je ‘furija’ do poravnanja već u 51. minutu. Abel Ruiz tada je pogodio mrežu, ali je VAR provjerom potvrđeno da je bio u ofsajdu.

Napadali su Španci i dalje, a Englezi su se vješto branili, pri čemu naročito treba pomenuti izdanje Čelsijevog defanzivca Kolvila.

Vrijeme je odmicalo, Španija je vršila opsadu pred golom Engleske, a u 99. minutu imali su i penal. No, sjajni čuvar mreže Engleske Traford odbranio je šut Gabrijela Velge i slavlje Engleza moglo je da počne.

Ekipi Španiji za utjehu, pored srebra, ostaje i to da su imali najbolje strijelce šampionata - Serhio Gomez i Abel Ruiz na završnici su postigli po tri pogotka.