EP: Rutinska pobjeda Crne Gore

Izvor

Veliku pobjedu izabranice Dragana Adžića upisale su na startu takmičenja protiv Rusije 24:22, a presudna će biti utakmica u subotu kada ćemo odmjeriti snage sa Hrvatskom.

Bojana Popović nije ulazila u igru, a šansu su dobile Jelena Marković, Sandra Nikčević, Radmila Miljanić i Marina Vukčević koja je imala nekoliko odličnih odbrana(ukupno 5). Kao što se očekivalo naše đevojke su od starta preuzele inicijativu, a najveća prednost u prvom dijelu iznosila je 5 poena i to u 18. minutu (10:5). Drugo poluvrijeme takođe u znaku Crne Gore, tri puta imali smo sedam golova viška, posljednji put u 50. minutu kada je bilo 24:17.

Po šest golova u našoj selekciji upisale su Jovanka radičević i Maja Savić,Sandra Nikčević postigla je četiri, po tri puta u listu strijelaca upisale su se Marija Jovanović, Jelena Marković i Milena Knežević, dok je jedan postigla Anđela Bulatović. Sonja Barjaktarović imala je 11 odbranaKod gostiju istakla se Skiladotir sa 8 golova. Sjutra je dan pauze, a u posljednjem meču grupe B u subotu od 20 i 15, igraćemo sa Hrvatskom. Meč od velikog značaja, jer ukoliko trijumfujemo u tom duelu prenijećemo maksimalna 4 boda u narednu fazu takmičenja.