Večerašnji program u Ligi nacija, uz pobjedu naše selekcije nad Rumunijom (2:0), obilježio je i meč u Bolonji, gdje je Italija ugostila Njemačku. Duel u Bolonji okončan je bez pobjednika - 1:1 (0:0).

Italija i Njemačka podijelili bodove, Mađari i Jermeni priredili iznenađenja, remi u Helsinkiju Foto: ANSA

Italija je povela pogotkom Lorenca Pelegrinija u 70. minutu. Međutim, taj je rezultat na snazi bio svega tri minuta - kada je izjednačio KImih.

Remi u Helsinkiju

Ranije tokom dana, u našoj grupi su fudbaleri Finske i Bosne i Hercegovine remizirali u Helsinkiju - 1:1 (1:0).

Nije dvadesetak hiljada gledalaca na Olimpijskom stadionu gledalo naročito spektakularnu predstavu, a odluka je pala u nadoknadama - najprije prvog, a potom i drugog dijela igre.

Finska je povela nakon što je Prcić u svom šesnaestercu igrao rukom. Temu Puki izveo je jedanaesterac i savladao Šehića.

Ipak, Bosna i Hercegovina poravnala je u trećem minutu nadoknade - strijelac je bio Smail Prevljak.

Mađari iznenadili Engleze

Iznenađenje se dogodilo u grupi "A3". Naime, Mađarska je u Budimpešti savladala Englesku, rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak viđen je u 66. minutu, a strijelac je bio Dominik Soboslai.

Prilično neočekivan je i trijumf Jermenije protiv Irske (1:0) u grupi "B1".

Turska je u grupi "C" lako slavila protiv Farskih Ostrva (3:0), dok je Litvanija je pred svojim navijačima poražena od Luksemburga (0:2).

Fantastični 'sokoli': Rumunija je nadigrana pod Goricom, Crna Gora je oduševila večeras