Počele su i kvalifikacije za Ligu Evrope, u čijem je uvodnom kolu na programu bilo ukupno sedam utakmica. Podsjetimo, riječ je o rundi koja prethodi plej-ofu.

'Dželat' Budućnosti pregažen u Mostaru, Jankovićev Karabah slavio, minimalac Olimpijakosa u derbiju večeri Foto: Klix

Brejdablik je u Ligi šampiona Budućnosti dao pet golova, no večeras je u Mostaru primio čak šest. Zrinjski je protiv Islanđana pod Bijelim brijegom slavio rezultatom 6:2, pri čemu je do 64. minuta vodio 6:0.

Po dva gola postigli su Kiš i Malekinušić.

Naš reprezentativac Marko Janković odigrao je svih 90 minuta u pobjedi Karabaha nad Helsinkijem - 2:1.

Golom Fortunisa na samom startu utakmice, Olimpijakos je u Atini trijumfovao nad Genkom (1:0), dok je Šerif razbio ekipu BATE-a, rezultatom 5:1.

Podsjetimo, prije dva dana je naš Žarko Tomašević bio strijelac u pobjedi njegove Astane protiv Ludogoreca (2:1).

Rezultati: Zrinjski - Brejdablik 6:2, Karabah - Helsinki 2:1, Olimpijakos - Genk 1:0, Šerif - BATE 5:1, Slavija Prag - Dnjepar 3:0, Žalgiris - Heken 1:3, Astana - Ludogorec 2:1.