Džeko vodio Inter do trijumfa nakon preokreta

Džeko vodio Inter do trijumfa nakon preokreta Foto: Inter

U sedmom kolu italijanske Serije A, fudbaleri Intera savladali su Sasusolo u gostima sa 2:1.

Sasuolo je bio taj koji je prvi postigao gol i to preko Domenika Berardija u 22. minutu kada je bio precizan sa penala.

Mogla je ekipa Alesija Dionisija do još jednog gola, međutim ulazak Edina Džeka promijenio je stanje na terenu.

Iskusni napadač je odmah po ulasku u igru i praktično prvom kontaktu sa loptom donio izjednačenje Interu poslije odličnog centaršuta Perišića u 58. minutu.

Bosanac je bio u glavnoj ulozi i kada je nad njim napravljen penal, da bi Lautaro Martinez u 78. minutu u potpunosti preokrenuo rezultat.

Inter je novim trijumfom zauzeo drugu poziciju u šampionatu Italije sa 17 bodova, dok je Sasuolo 13. sa sedam.