Dva gola Halanda u ubjedljivom trijumfu Borusije

Borusija Dortmund na spektakularan je način započela nastup u ovosezonskoj Bundesligi. Oni su na Vestfalenu slavili protiv Ajntrahta rezultatom 5:2 (3:1).

Dva gola Halanda u ubjedljivom trijumfu Borusije Foto: BVB

U meču u kojem je pitanje pobjednika riješeno nakon 35 minuta igre, dva pogotka postigao je Haland.

Domaći su do prednosti došli u 23. minutu preko Rojsa, no tim iz Frankfurta poravnao je četiri minuta kasnije, zahvaljujući autogolu Paslaka. Uslijedila su dva brza gola 'milionera ' - prvo je mrežu pogodio Torgan Azar u 32. minutu, a potom i Haland u 34.

Sličan odnos snaga gledan je i u nastavku, pa je u 58. minutu već bilo 4:1. Strijelac je bio Rejna. Drugi pogodak na večerašnjoj utakmici Haland je dao u 70. minutu. Sve što su gosti do kraja uradili bio je kasni pogodak Haugea u 86. minutu.

Ranije tokom dana, ubjedljive su bile i ekipe Štutgarta i Hofenhajma.

Dortmund - Ajntraht 5:2, Volfzburg – Bohum 1:0, Štutgart – Grojter Firt 5:1, Union – Leverkuzen 1:1, Augzburg – Hofenhajm 0:4, Arminija – Frajburg 0:0, Menhengladbah – Bajern 1:1.