''Borba sa švercom cigareta kao i drugih akciznih roba, koji su bili problem ne samo Crne Gore već i EU, može donijeti budžetu dodatnih 40 miliona eura koji se mogu usmjeriti ka rešavanju problema u zdravstvu i školstvu. Da bi građanima bilo jasnije koliko gubimo od šverca dovoljan je podatak da je gradnja jednog Kliničkog centra (Klinički centar u Nišu) koštala 50 miliona eura što znači da smo u proteklih 30 godina mogli izgraditi novi klinički centar, obnoviti većinu bolnica i izvršiti ozbiljne investicije u sistemu obrazovanja'', navodi Đurović.
Za sve to vrijeme, kako dodaje Đurović, „Luka Bar“ je uništavana da bi se mogao odvijati šverc i ako ima neslućeni potencijal da bude ozbiljna luka na Jadranu.
''Imajući u vidu da je samo povratom zemlje „Solane“ u Ulcinju u državno vlasništvo vraćeno preko 250 miliona eura vrijednosti imovine kao i da je to samo jedan u nizu primjera loše privatizacije koja je bila prisutna u skoro svakom gradu u Crnoj Gori lako dolazimo do zaključka da Crna Gora ima mogućnost da povrati preko 1.2 milijardi eura imovine koja joj je na volšeban način oteta.
Sam proces masovne vaučerske privatizacije je omogućio enormno bogaćenje pojedinaca koji su se krili iza pojedinih investicionih fondova iskoristivši neznanje i neinformisanost građana te tako stekli preko 500 miliona eura vrijedne imovine državnih kompanija koju su kasnije prodavali, koristili kao kolateral ili obezvrijedili'', ističe Đurović.
Ovakvo postupanje prema državnoj imovini, kako Đurović dalje navodi, zaslužuje pažnju nadležnih organa koji moraju ispitati kako se upravljalo sa tom imovinom i zašto je većina kompanija kojiima su investicioni fondovi upravljali završila u stečaju.
''Građani i građanke Crne Gore su naviknuti da su šverc, korupcija i kriminal normalne pojave iz čijih fondova se primaju plate i penzije a istina je suprotna - sve ove godine budžet je bio siromašniji, plate i penzije sve manje a zaduživanja sve veća. Zbog toga borba protiv šverca, kriminala i korupcije ne smije da stane i stoga Građanski pokret URA daje punu podršku nadležnim organima, na čelu sa potpredsjednikom Vlade Dritanom Abazovićem, da istraju u borbi za pravedniju Crnu Goru'', zaključuje Đurović.