Rijetka situacija dogodila se na otvaranju 23. kola Serije A - fudbaleri Napolija su bili nemoćni, pri čemu su prvi put ove sezone poraženi pred svojim navijačima. Krivci za to su igrači Lacija, koji su na stadionu Dijego Armando Maradona slavili rezultatom 0:1 (0:0).

Drugi poraz lidera: Lacio šokirao Napulj, Marušić potpuno zaustavio Kvarackeliju Foto: Gazzetta

Rimski sastav tako je sada dospio na drugu poziciju, a meč je obilježio spektakularan gol Vesina.

Nije to bila naročito interesantna partija, a Napoli odavno na terenu nije izgledao tako loše kao večeras. To su 'nebesko plavi' iskoristili na najbolji način, a treba naglasiti i odlično izdanje našeg reprezentativca Adama Marušića, koji je potpuno zaustavio Hviču Kvarackeliju, doduše i uz žuti karton na kraju.

Ipak, Napolitanci su i dalje u izuzetnoj poziciji - sve i da Milan i Inter u naredna dva dana ostvare pobjede, u odnosu na njih imaće velikih 15 bodova prednosti.

Za razliku od prethodnih utakmica Napolija, večeras prvo poluvrijeme nije bilo naročito zanimljivo, niti je bilo većih uzbuđenja.

Ni u nastavku nije bilo drugačije, sve do 68. minuta. Tada su gosti stigli do iznenadnog vođstva – Vesino je sa 20 metara sjajno šutnuo i postigao izuzetno atraktivan pogodak.

Ogromnu priliku za poravnanje domaći su propustili u 78. minutu – Osimen je pogodio tada prečku, a pošto se lopta odbila, Kim je šutnuo, a Provedel zaustavio loptu na samoj gol liniji.

Do kraja domaći nijesu mogli do slične šanse, pa su meč završili bez postignutog gola - prvi put pred svojim navijačima nakon gotovo godinu.

Rezultati: Napoli – Lacio.

Sjutra: Monca – Empoli,  Atalanta – Udineze, Fiorentina – Milan.

Nedjelja: Specija – Verona, Sampdorija – Salernitana, Inter – Leće, Roma – Juventus.

Ponedjeljak: Sasuolo – Kremoneze, Torino – Bolonja.

Tabela: Napoli 65, Lacio 48, Milan 47, Inter 47, Roma 44, Atalanta 41, Bolonja 35, Juventus 35, Torino 31, Udineze 31, Monca 29, Empoli 28, Leće 27,Sasuolo 27, Fiorentina 25, Salernitana 24, Specija 20, Verona 17, Kremoneze 12, Sampdorija 11.