Druga runda Bundeslige počela iznenađenjima u Leverkuzenu i Lajpcigu

Drugo kolo Bundeslige počelo je iznenađenjima u Leverkuzenu i Lajpcigu.Hofenhajm je upisao pobjedu, a remiji su viđeni još u Berlinu i Bremenu.

Druga runda Bundeslige počela iznenađenjima u Leverkuzenu i Lajpcigu Foto: Twitter

Mnogo uzbuđenja vidjeli smo u Lajpcigu, gdje je duel istoimenog domaćina i Kelna završen bez pobjednika - 2:2 (1:1). Lajpcig je vodio dva puta, zahvaljujući pogocima Vernera i Nkunkua, no oba puta su gosti sustizali zaostatak golom Dijeca i autogolom Joška Gvardiola, te su stigli do boda. Domaći su čitavo drugo poluvrijeme imali igrača manje u polju, nakon što je Soboslai dobio crveni karton.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu doživio prilično neočekivan poraz od Augzburga, rezultatom 1:2 (1:1).

Iznenađenje na Bajareni nagovijestio je Jensen, koji je u 15. minutu doveo goste u vođstvo. U samom finišu prvog dijela poravnao je Arangiz, da bi u nastavku domaćima, zbog ofsajda, bio poništen još jedan gol. Leverkuzen je očajnički napadao, no u 82. minutu uslijedio je veliki šok - Andre Han sproveo je loptu u mrežu domaće ekipe, a VAR provjera potvrdila je kako je sastav iz Bavarske stigao do novog vođstva.

Herta je na Olimpijaštadionu remizirala sa Ajntrahtom (1:1), a naš Stevan Jovetić na terenu je proveo posljednjih 20 minuta.

Verder je pred svojim navijačima, zahvaljujuć pogotku Burkea na kraju sudijske nadoknade, osvojio bod protiv Štutgarta (2:2), dok je Hofenhajm u goleadi osvojio bodove protiv Bohuma - 3:2.

Bajer Leverkuzen - Augzburg 1:2
Herta - Ajntraht 1:1
Lajpcig - Keln 2:2
Hofenhajm - Bohum 3:2
Verder - Štutgart 2:2