Čudesan preokret Sitija, Njukasl u 97. minutu ostao bez pobjede, Zvezda bez evropskog proljeća

Niz uzbuđenja ispratili smo večeras, u prvom dijelu programa petog kola Lige šampiona, a u svim je grupama došlo do potpunog ili djelimičnog raspleta. Mančester sitiju i Lajpcigu u nokaut fazi su se priključili Aletiko Madrid, Lacio, Borusija Dortmund i Barselona.

Dortmund slavio na San Siru i plasirao se u osminu finala, tamo su i Atletiko, Lacio i Barsa Foto: UGC

Madridski Atletiko večeras je izborio plasman u nokaut fazu, a za sobom je povukao i Lacio.

Naime, 'jorgandžije' su u Roterdamu trijumfovale protiv Fejenorda, rezultatom 1:3 (0:1), te će tako Holanđani morati da se zadovolje proljećem u Ligi Evrope.

Ušao u igru i dao dva gola: Imobile doveo Lacio do praga nokaut faze, Šahtjor se izjednačio sa Barsom i Portom
0
Ušao u igru i dao dva gola: Imobile doveo Lacio do praga…
28.11.2023 20:37

Madriđani su poveli autogolom Gertruide u 16. minutu, a njihovo je vođstvo udvostručio Ermoso u 57. Nadu domaćima vratio je Vifer u 77. minutu, no Atletiko je kroz četiri minuta potvrdio pobjedu - opet autogolom, ovog puta Santjaga Himeneza.

Grupa “E”: Lacio – Seltik 2:0, Fejenord – Atletiko Madrid 1:3.

Tabela: Atletiko Madrid 11, Lacio 10,  Fejenord 6, Seltik 1.

Borusija Dortmund prva se iz 'grupe smrti' domogla osmine finala. 'Milioneri' su večeras šokirali San Siro, slaveći nad Milanom - 1:3 (1:1).

U prvom dijelu, u 6. minutu, Žiru nije iskoristio penal za 'rosonere', a na drugoj strani jeste Marko Rojs, i to svega četiri minuta kasnije. Poravnao je Čukvueze u 37. minutu, no gosti su u trijumfu stigli do pobjede, pogocima Gitensa i Adejemija.

Pari Sen Žermen se izvukao protiv Njukasla, i to golom Mbapea iz penala u 97. minutu - 1:1 (0:1). Prethodno je 'svrake' u vođstvo doveo Isak.

Grupa “F”: Milan – Borusija Dortmund 1:3, Pari Sen Žermen – Njukasl 1:1.

Tabela: Borusija Dortumnd 10, Pari Sen Žermen 7, Njukasl 5, Milan 5.

Mančester siti će iz grupe "G" ići u osminu finala kao prvoplasirani tim, pošto je večeras čudesno preokrenuo protiv Lajpciga - od 0:2 do 3:2.

Openda je za 'bikove' pogađao dva puta u prvom poluvremenu, da bi pobjedu Sitiju u drugom donijeli Haland, Foden i Alvarez.

Crvena zvezda neće igrati na proljeće u Evropi, pošto je u Bernu poražena od Jang bojsa - 2:0 (2:0).

Grupa “G”: Mančester siti – Lajpcig 3:2, Jang bojs – Crvena zvezda 2:0.

Tabela: Mančester siti 12, Lajpcig 9, Jang bojs 4, Crvena zvezda 1.

Barselona je u osmini finala, pošto je večeras bila bolja od Porta na Monžuiku - 2:1 (1:1).

Portugalci su poveli golom Pepea, a preokret je uslijedio pogocima Kansela i Žoaa Feliksa.

Tako će u posljednjem kolu, u direktnom duelu, Porto i Šahtjor odlučivati o drugom putniku u nokaut fazu.

Grupa “H”: Šahtjor – Antverpen 1:0, Barselona – Porto 2:1.

Tabela: Barselona 12, Porto 9, Šahtjor 9, Antverpen 0.