Tenis

Najbolji svjetski teniser stigao do 18. grend slema

Đoković osvojio Australijan open!

Najbolji svjetski teniser, Novak Đoković, savladao je danas ruskog tenisera Danila Medvedeva 3:0 (7:5, 6:2, 6:2) u setovima u finalu Australijan opena! To je deveta Đokovićeva titula u Melburnu, a ukupno 18. grend slem trofej.

Đoković osvojio Australijan open! Foto: Foto: @atptour Tviter
Portal Analitika/Sport klubIzvor

Đoković sad ima samo dva grend slema manje od Rafaela Nadala i Rodžera Federera, koji sa 20 drže rekord.

Srbin je deveti put u karijeri igrao finale u Melburu i osvojio je devetu titulu. Ostvario je 21. uzastopnu pobjedu na Australijan Openu, pošto je titule osvajao i prethodne dvije godine.

Medvedev je igrao drugo Gren slem finale u karijeri i poražen je drugi put. Rus je doživio prvi poraz poslije 20 uzastopnih pobjeda.

Đoković u međusobnim duelima sa Medvedevom vodi sada 5:3.

Na najbolji mogući način Đoković je počeo finalni meč. Sigurno je došao do gema na svoj servis, a onda je napravio brejk. Ipak, Danil je sve bolje igrao kako je meč odmicao, dobro je servirao i manje je griješio. U petom gemu je Rus iskoristio pad u igri rivala i nekoliko grešaka Novaka, pa je vratio brejk.

Sigurno su u nastavku bili i jedan i drugi na servisu, a Đoković je konačno otpor rivala slomio u 13. gemu. Odigrao je odličan forhend, zatim ritern, a onda je fantastičnim pasingom došao do tri set lopte na servis protivnika. Spasao je Danil dvije set lopte, ali je Novak još jednom odličan bio na riternu, pa je poveo 7:5.

Nije najboljeg tenisera svijeta služio servis na startu drugog seta. Iskoristio je to Danil, pa je odmah napravio brejk. Ipak, ekspresno je odreagovao Đoković, odličnim riternovima pod noge rivalu lako je dolazio do poena, pa je odmah vratio brejk. Potpuno je diktirao ritam u nastavku Srbin, dominirao je u razmjenama, pa je uz još jedan brejk poveo 4:1. Sve nervozniji bio je Medvedev, u jednom momentu je slomio i reket. Nije to uticalo na njegovu igru, u osmom gemu se Rus ponovo sustreo sa brejk loptama. Dvije je spasio, ali treću nije mogao, pa je Novak uz brejk došao do seta 6:2.

Velika borba vodila se početkom trećeg seta. Imao je Rus brejk šanse u prvom gemu, ali ih je spasio Novak. Potom je Đoković odigrao agresivno na servise rivala, pa je rano došao do brejka. Još jednom je oduzeo servis Medvedevu u osmom gemu za maksimalnu pobjedu i novu titulu.