U Ligi konferencija počelo je drugo kolo - odigrani su dueli u četiri grupe, a bilo je i velikih iznenađenja.

Dinamo Zagreb srušen u Prištini, istorijski bod za KI Klaksvik, nestvaran obrt u Istanbulu Foto: UGC

Vijest večeri stiže iz Prištine, gdje je Balkani slavio nad Dinamom iz Zagreba - 2:0 (1:0).

Kosovski prvak je do vođstva stigao u 44. minutu, kada je Krejziju sjajnim volej udarcem matirao Nevistića. Sudbinu Zagrepčana zapečatio je Hamidi u 83. minutu. Naš Edvin Kuč i večeras je bio odličan u dresu Balkanija.

Iznenađenje se dogodilo i na Farskim Ostrvima, gdje je KI Klaksvik osvojio istorijski bod u grupnoj fazi evropskih takmičenja protiv Lila. Na kraju prilično nezanimljive utakmice bilo je 0:0.

Bešiktaš je pred svojim navijačima sve do 81. minuta vodio 2:0 protiv Lugana, a na kraju je poražen rezultatom 2:3.

Iako je njihov golman Vidovšek odbranio penal, Olimpija je u Ljubljani ipak poražena od Slovana - 0:1 (0:0).

Grupa “A”: Olimpija – Slovan 0:1, KI Klaksvik – Lil 0:0.

Tabela: Slovan 6, Lil 4, KI Klaksvik 1, Olimpija 0.

Grupa “B”: Brejdablik – Zorja 0:1, Gent – Makabi Tel Aviv 2:0.

Tabela: Gent 4, Zorja 4, Makabi Tel Aviv 3, Brejdablik 0.

Grupa “C”: Astana – Plzenj 1:2, Balkani – Dinamo Zagreb 2:0.

Tabela: Plzenj 6, Balkani 3, Dinamo Zagreb 6, Astana 0.

Grupa “D”: Bode Glimt – Briž 0:1, Bešiktaš – Lugano 2:3.

Tabela: Lugano 4, Briž 4, Bešiktaš 1, Bode Glimt 1.