Večerašnjim utakmicama počelo je drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Slovan slavio u Mostaru: Dinamo i PAO završili posao, Turci i Norvežani moraće da se vade u revanšu Foto: Avaz

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su pod Bijelim brijegom od Slovana iz Bratislave, rezultatom 0:1 (0:0). Meč je riješen u 53. minutu, kada je Zuberu pogodio mrežu domaćih.

Zagrebački Dinamo je na Maksimiru bio ubjedljiv protiv kazahstanske Astane, rezultatom 4:0 (3:0), pri čemu je Luka Ivanušec postigao het-trik.

‘Modri’ su poveli pogotkom Bruna Petkovića, a već do 43. minuta bilo je 3:0. Ivanušec je treći gol postigao u 56. minutu, nakon čega je prvak Hrvatske mogao da odigra ležernije do kraja.

Sav posao je uoči revanša, čini se, završio i Panatinaikos, koji je u Košicama bio bolji od ukrajinskog Dnjepra - 1:3 (0:1). Za atinski sastav pogađali su Šporar, Đuričić i Joanidis, a počasni gol za Ukrajince dao je Kaplijenko.

Galatasaraj je u Viljnusu naišao na mnogo problema protiv Žalgirisa, a na kraju je bilo 2:2 (0:0).

Litvanci su poveli na startu drugog poluvremena preko Ojevusija, ali je ekipa iz Istanbula preokrenula golovima Bardakčija i Dervišolua. Ipak, u drugom minutu nadoknade, Kazlauskas je domaćima donio remi.

Golom Keskinena, Helsinki je pred svojim navijačima stekao prednost uoči revanša protiv Moldea – 1:0 (1:0).

Nakon što je ubjedljivo slavio protiv naše Budućnosti, a potom uz dvije pobjede eliminisao Kork siti, bilo je pitanje da li bi islandski Brejdablik večeras u Kopavoguru mogao iznenaditi ekipu Kopenhagena. No, već nakon pola sata igre, Danci su vodili 0:2, a tim je rezultatom i završen susret na Islandu.

Genk je večeras dugo vodio u Ženevi protiv Serveta, ali je na kraju bilo 1:1 (0:1).

Dinamo Zagreb – Astana 4:0

Dnjepar – Panatinaikos 1:3

Helsinki – Molde 1:0

Žalgiris – Galatasaraj 2:2

Servet – Genk 1:1

Zrinjski – Slovan 0:1

Brejdablik – Kopenhagen 0:2