Dinamo trijumfovao u paklu Varšave, Olimpijakos eliminisan u Bugarskoj

Trijumfom u Varšavi, fudbaleri Dinama plasirali su se u plej of Lige šampiona. Uzbudljivo je bilo i u Bugarskoj, gdje je Ludogorec nakon izvođenja penala izbacio ekipu Olimpijakosa, dok je Malme i večeras slavio protiv Glazgov rendžersa.

Dinamo trijumfovao u paklu Varšave, Olimpijakos eliminisan u Bugarskoj Foto: Legia

Dinamo je došao do potrebne pobjede u fanatičnoj atmosferi na krcatom stadionu Poljske armije u Varšavi. Prvak Hrvatske savladao je Legiju rezultatom 1:0, nakon što je prva utakmica na Maksimiru okončana remijem (1:1).

Zagrepčani su do prednosti došli u 20. minutu. Akciju je povukao Ivanušec i na ivici šesnaesterca lijepo proigrao Franjića, a on atraktivnim udarcem savladao Artura Boruca. Od tada su igrači Dinama prepustili inicijativu Poljacima, koji večeras nijesu mogli do gola. Sa druge strane, i “modri” su imali nekoliko izglednih šansi, ali do drugog pogotka nijesu mogli. Legija je napadala do kraja, no na kraju su prolaz slavili gostujući fudbaleri.

Djeluje kako će klub iz hrvatske prijestonice u plej ofu imati lakši posao, s obzirom na to da će njihov rival biti Šerif. Ipak, sigurno je kako se Moldavci neće predati i da priželjkuju još jedno iznenađenje.

Velika borba gledana je na utakmici Ludogoreca i Olimpijakosa. Poveli su gosti, domaći u drugom dijelu došli do preokreta, a regularni dio susreta okončan je 2:2. Pritom su Grci u produžetke ušli sa igračem manje, pošto je u 86. minutu drugi žuti karton dobio Ba. U produžecima nije bilo golova. Tokom izvođenja penala, igrači Olimpijakosa bili su katastrofalni – promašili su prva dva šuta i tada je već bilo jasno kako dalje ide bugarski prvak.

Malme je još jednom bio bolji od Rendžersa, ovog puta nakon preokreta.

Na početku programa, Crvena zvezda eliminisana je porazom u Tiraspolju od Šerifa (1:0). Sa druge strane, uprkos minimalnom porazu u Pragu protiv Slavije, fudbaleri Ferencvaroša prošli su u plej of.

Legija – Dinamo Zagreb 0:1 / 1:1
Šerif – Crvena zvezda 1:0 / 1:1
Mitjiland – PSV 0:1 / 0:3
Ludogorec – Olimpijakos 2:2 – 4:1 / 1:1
Jang bojs – Kluž 3:1 / 1:1
Šahtjor – Genk 2:1 / 2:1
Monako – Sparta 3:1 / 2:0
Slavija – Ferencvaroš 1:0 / 0:2