Dinamo postigao prvi gol i upisao važnu pobjedu na svom Maksimiru

Zagrebački Dinamo pobijedio je austrijski Wolfsberger u meču 3. kola grupne faze Evropske lige rezultatom 1:0.

Dinamo postigao prvi gol i upisao važnu pobjedu na svom Maksimiru Foto: Ilustracija
Sportski portaliIzvor

Prvo poluvrijeme ponudilo je izuzetno dosadnu utakmicu i bez ijedne prave prilike, a u finišu prvog dijela desio se, ispostavit će se na kraju, ključni trenutak utakmice, kada je gostujući igrač Matthaus Taferner zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U nastavku je Dinamo opet oprezno igrao prema protivničkom golu, aktuelni prvak Hrvatske nije vršio prevelik pritisak prema golu gostiju, a prvu pravu šansu imali su u 74. minuti kada je Ademi šutirao, no golman je odbranio njegov pokušaj.

Ipak, u 76. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Rezervista Atiemwen samo što je ušao u igru primio je jednu loptu u kaznenom prostoru gostiju, namjestio se i pogodio za 1:0, što je ujedno i prvi gol za zagrebački tim u ovoj sezone grupne faze Evropske lige.

Do kraja meča Dinamo je sačuvao stečenu prednost i upisao prvu pobjedu u ovoj sezoni grupne faze.