Real osvojio Superkup Evrope

Dileme u Helsinkiju nije bilo: Madriđani stigli do prvog trofeja u sezoni

Fudbaleri Reala osvajači su ovosezonskog Superkupa Evrope. Madridski sastav večeras je u Helsinkiju trijumfovao nad ekipom Ajntrahta iz Frankfurta, rezultatom 2:0 (1:0).

Dileme u Helsinkiju nije bilo: Madriđani stigli do prvog trofeja u sezoni Foto: UEFA

Aktuelni vlasnik trofeja Lige šampiona bio je bolji od pobjednika Lige Evrope, te je sasvim zasluženo osvojio prvi trofej u novoj sezoni.

Doduše, meč je počeo inicijativom njemačke ekipe, koja je imala i nekoliko lijepih šansi, ali su 'kraljevi' nakon toga preuzeli kontrolu. Iz takve igre je u 37. minutu uslijedio i prvi gol na meču - Kazemiro je uposlio Alabu, koji je poslao loptu u mrežu. Iako je postojala dilema da li će gol biti priznat, VAR provjera pokazala je kako je sve bilo čisto.

U nastavku, Madriđani su još jednom pogodili. Igrao se 65. minut, kada je u ulozi asistenta bio Vinisijus, a u strijelce se upisao Karim Benzema.

Nakon toga, izabranici Karla Anćelotija mirno su priveli meč kraju i tako na lijep način najavili novu sezonu, koju će - kada je u pitanju La liga - otvoriti za vikend.