Poraz Njemačke u Minhenu

Derbi prvog kola pripao Francuzima, presudio autogol Humelsa

Fudbaleri Francuske upisali su tri boda u derbiju prve runde Evropskog prvenstva. Oni su u Minhenu porazili selekciju Njemačke (1:0), a meč je obilježilo sjajno izdanje francuskih reprezentativaca i u defanzivi i u napadu.

Derbi prvog kola pripao Francuzima, presudio autogol Humelsa Foto: DFB

Francuska je do prednosti došla u 20. minutu. Svemu je prethodio prodor Mbapea po lijevoj strani, nakon čega je lopta došla do Hernandeza koji je poslao na peterac. U želji da interveniše - Humels je pogodio sopstvenu mrežu.

Nakon toga meč je otvoren, reprezentativci Njemačke pokušali su da dođu do brzog poravnanja, ali je francuska odbrana u više situacija bila na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme proteklo uz obostrano dobru i dinamičnu igru, a igračima Francuske poništena su dva pogotka.

Prvo je u 60. minutu viđena sjajna akcija Mbapea, koji je na njenom kraju smjestio loptu u lijevi ugao Nojerovog gola, ali je pomoćni arbitar procijenio kako je francuski ofanzivac prilikom prijema lopte bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 85. minutu uslijedila je možda i najljepša akcija na utakmici. Pogba i Grizman kombinovali su na sredini, potom je lopta došla do Mbapea koji je sjajno uposlio Karima Benzemu - a on je efektno savladao Manuela Nojera. No, i u toj situaciji, pogodak je poništen zbog novog ofsajda.

Izabranici Joakima Leva u finišu su očajnički pokušavali da dođu do poravnanja, ali bio je to večeras, zahvaljujući stamenoj odbrani Francuske, nedostižan cilj.

Takmičenje po grupama sjutra ulazi u drugo kolo. U okviru grupe "A", Turska će u 18:00 časova igrati protiv Velsa, a tri sata kasnije snage će odmjeriti Italija i Švajcarska. Tome će prethoditi meč druge runde grupe "B" Finska - Rusija (15:00 časova).