U velikom derbiju prvog dijela sezone u domaćem šampionatu za rukometaše, Lovćen je večeras na Cetinju trijumfovao protiv pljevaljskog Rudara, rezultatom 35:28 (18:13). Tako su Cetinjani neporaženi i nakon osmog kola, dok je sastav sa sjevera doživio prvi ovosezonski poraz.

Derbi prekidan, nestajala struja: Lovćen nedodirljiv, Pljevljaci doživjeli prvi ovosezonski poraz Foto: Radio Cetinje

Izabranici Pera Miloševića zasluženo su slavili, te su potvrdili kako ove sezone očito nemaju konkurenciju u domaćem prvenstvu.

Sa druge strane, Pljevljaci su pokazali da nijesu nimalo slučajno drugi na tabeli, a večeras je u njihovim redovima briljirao Filip Racković sa 12 golova. U domaćem timu, Bogdan Petričević postigao je šest golova.

Lovćen je od samog početka vodio, da bi u finišu prvog dijela imao i pet golova razlike (17:12). Slično je bilo i u nastavku, a onda je u 39. minutu, pri rezultatu 21:17 – nestala struja.

Nakon prekida, a potom i dolaska struje, domaći su donekle pali u igri, što su Pljevljaci iskoristili i uz tri uzastopna gola Rackovića stigli na samo gol zaostatka (21:20). No, to je bilo sve što se gostiju tiče – Cetinjani su u ostatku utakmice odigrali jače i kako se kraj bližio, njihova je prednost bila sve veća.

Ranije tokom dana, Budućnost je u posljednjim sekundama ispustila pobjedu u Nikšiću protiv Sutjeske – 29:29 (15:15). Podgoričani su minut i po prije kraja vodili 27:29, ali su domaći stigli do boda golovima Lončara i Radovića.

Mornar 7 je u Topolici bio bolji od Berana (31:25) i tako se domogao četvte pozicije na tabeli. Nikočević je predvodio Barane sa sedam golova, dok je na drugoj strani Babović postigao 11.

Na otvaranju kola, Partizan je u Tivtu savladao Brskovo (35:18), uz 11 golova Kaluđerovića.

Rezultati: Lovćen – Rudar 35:28, Mornar 7 – Berane 31:25, Sutjeska – Budućnost 29:29, Partizan – Brskovo 35:18.

Sjutra: Budvanska rivijera – Jedinstvo (16:00).

Tabela: Lovćen 16, Rudar 14, Budvanska rivijera 11, Mornar 9, Berane 8, Partizan 8, Budućnost 5, Sutjeska 4, Jedinstvo 2, Brskovo 0.