Italijanska liga

Meč Atalante i Milana završen neriješenim rezultatom

Fudbaleri Atalante i Milana igraju na San Siru derbi 36. kola italijanske Serije A. Nakon što je Milan poveo golom Čalhanogloua, Atalanta je izjednačila na 1:1. Gol je postigao Duvan Sapata. Rezultat sa poluvremena nije promijenjen do kraja utakmice.

Meč Atalante i Milana završen neriješenim rezultatom Foto: AC Milan Balkan
b92Izvor

Utakmica na San Siru može da se podijeli na dva poluvremena, prvo koje je bilo sjajno sa puno uzbuđenja, i drugo potpuno suprotno od toga.

U prvih 45 minuta postignuta su oba gola, promašen penal posle VAR-a i mnogo toga, a u nastavku samo jednu stativu.

Milan je poveo u 14. minutu. Hakan Džalhanoglu je iz slobodnog udarca, iskosa sa lijeve strane fenomenalno šutirao i savladao Golinija.

Priliku da izjednači rezultat Atalanta je imala desetak minuta kasnije kada je penal skrivio Lukas Bilja. Međutim, udarac Malinovskog sa 11 metara sjajno je odbranio Donaruma.

Atalanta je izjednačila u 34. minutu, kada je pred golom “rosonera” spretan bio Duvan Zapata.

Na kraju remijem ne mogu da budu zadovoljni ni jedni, jer Milan juri Romu i direktan plasman u Ligu Evrope, a Atalanta drugo mesto – na kome je, ali dva kola prije kraja ne drži ništa u svojim rukama.

Milan je slavio četiri puta u posljednjih pet mečeva, zbog čega je dobio povjerenje trener Stefano Pioli da nastavi svoj posao i naredne sezone.

Sa druge strane, i Atalanta, koja je hit Serije A, pa i Evrope, igra dobro i u tom periodu je slavila tri puta.