Derbi bez neizvjesnosti: Budvani ubjedljivo slavili protiv Lovćena

Budvanska rivijera bila je ubjedljiva protiv Lovćena u prvom velikom derbiju ovosezonskog rukometnog šampionata.

Derbi bez neizvjesnosti: Budvani ubjedljivo slavili protiv Lovćena Foto: RSCG

U sedmoj prvoligaškoj rundi, Budvani su na svom parketu slavili rezultatom 33:24 (18:9). Za domaće je to bio nastavak serije pobjeda, a za Cetinjane prvi poraz ove sezone.

Budvani su osjetniju prednost stekli u 12. minutu, kada su poveli 6:2, a njihov je višak rastao sve do odmora, na koji su otišli uz devet pogodaka više u odnosu na suparnike.

Stoga je drugi dio igre bio tek puka formalnost, a Lovćen nije uspijevao ni da umanji zaostatak iz prvog poluvremena.

Marko Simović je sa deset golova predvodio Budvane do sedme pobjede. Lazar Pešić je bio sjajan na golu domaćih, sa 17 odbrana. U redovima Lovćena istakao se Igor Marković sa devet golova.

U preostalim duelima sedmog kola koji su odigrani za vikend, pobjede su ostvarili Partizan 1949, Rudar, Brskovo, Jedinstvo i Danilovgrad.

Tabela: Budvanska rivijera 14, Lovćen 12, Partizan 11, Budućnost 9, Rudar 8, Brskovo 7, Jedinstvo 6, Berane 6, Mornar 6, Komovi 3, Danilovgrad 2, Sutjeska 0.

Partizan bolji od Budućnosti, Pljevljacima triler u Beranama, veliki derbi u srijedu