Završeno je četvrto kolo domaćeg šampionata

Pobjeda Dečića na DG areni, uz remije Budućnosti i Sutjeske, obilježili su završnicu četvrtog kola Meridianbet Prve CFL.

Dečić stigao do trećeg mjesta: Plavljanima bod pod Goricom, bez pobjede i Sutjeska Foto: FSCG

Mladost je u Donjoj Gorici od Dečića (0:2), a Jedinstvo i Sutjeska podijelili su bodove u Bijelom Polju - 0:0.

Plavljanima i dalje prijaju mečevi pod Goricom: Večeras su osvojili bod

Jezero i dalje nastavlja sa dobrim rezultatima kada gostuje pod Goricom. Plavljani su večeras, nakon ne baš zanimljive predstave, osvojili bod protiv Budućnosti - 1:1 (0:0).

Pod Goricom je počelo ofanzivom domaćih, koji su najzreliju priliku imali iz slobodnog udarca kojeg je izveo Vasilije Adžić. No, golman Jezera Asanović uspio je, uz pomoć stative, da sačuva mrežu. Gosti su zaprijetili u finišu prvog dijela – prvo je u 41. minutu poništen gol Šimuna zbog ofsajda, a onda je Vladan Adžić osujetio Toškovića da zatrese mrežu.

Petrovac se ne zaustavlja: Rudar i dalje na nuli, Arsenal u 89. minutu do pobjede u Baru
0
Petrovac se ne zaustavlja: Rudar i dalje na nuli, Arsenal…
12.08.2023 22:25

U nastavku nije bilo mnogo toga zanimljivog sve do finiša utakmice. Najprije su u 84. minutu poveli Plavljani - nakon ubačene lopte sa desne strane, u petercu Podgoričana odlično je reagovao Redžepagić i doveo Jezero u vođstvo. No, kroz četiri minuta, 'plavi' su poravnali - nakon kornera, strijelac je bio Vukotić. Time je postavljen i konačan rezultat.

U Bijelom Polju se tresle prečke, ali ne i mreže

Jedinstvo i Sutjeska podijelili su bodove u Bijelom Polju. U golovima je bilo 0:0, a u pogođenim prečkama - 1:2.

Nikšićani su dominirali u prvom poluvremenu, u kojem su imali nekoliko zrelih prilika, a najveću je propustio Babić, koji je pogodio prečku. U odličnoj poziciji je u 29. minutu bio i Boričić, ali je golman domaćih Joksimović odlično intervenisao.

U uvodnim momentima nastavka, tresla se i prečka Sutjeske – nakon prekida, lopta je došla do Dacića, kojeg su centimetri dijelili od pogotka. Pokušavala su oba suparnika da stignu do vođstva u ostatku utakmice, a a u samom finišu 'rezervista' Sutjeske Mohamed promašio je - prazan gol. Potom je u 90. minutu Mirosavljev pogodio prečku gola Jedinstva, što je bila i posljednja prilika na večerašnjoj utakmici u Bijelom Polju.

Tuzani sve završili za tri minuta

Dečić je stigao do druge pobjede u novoj sezoni, i to na gostovanju Mladosti, uz rezultat 0:2 (0:0).

Prilično nezanimljiv bio je prvi dio igre na DG areni. Počelo je uz inicijativu Mladosti, ali su potom Tuzani prijetili, no veće prilike gotovo da su izostale.

U 55. minutu, Šarkić je mogao goste da dovede u vođstvo, ali je Dragojević izvrsno intervenisao. Ipak, spasa po mrežu domaćih nije bilo u 65. minutu – Đeljaj je nakon odličnog prodora poslao loptu ka Drašku Božoviću, koji se drugi put ove sezone upisao u strijelce.

Svega dva minuta kasnije, gosti su se opet radovali. Ovog puta pogodio je Stijepović, koji je time razriješio sve dileme o pobjedniku.

Mladost DG – Dečić 0:2 (0:0)

(0:1 – Božović 65’, 0:2 – Stijepović 67’)

Budućnost – Jezero 1:1 (0:0)

(0:1 - Redžepadić 84', 1:1 - Vukotić 88')

Jedinstvo – Sutjeska 0:0

Mornar – Arsenal 0:1 (0:0)

(0:1 - Nikač 89')

Petrovac – Rudar 2:0 (0:0)

(1:0 – Bašić 68’, 2:0 - Zvrko 88')

Tabela: Petrovac 10, Arsenal 8, Dečić 7, Sutjeska 6, Budućnost 5, Jezero 4, Mladost DG 4, Jedinstvo 4, Mornar 3, Rudar 0.