Mornar vodio, ali upisao novi poraz: Tuzani nakon preokreta slavili na „Topolici“

Dečić produbio krizu Barana

Mornar je već devet utakmica bez pobjede, a Dečić definitivno u top formi. Tuzani su nakon preokreta slavili na „Topolici“ (2:1), upisali četvrtu vezanu pobjedu u gostima (treću u prvenstvu) za 11 vezani meč bez poraza, iskoristili kiks Sutjeske da se i dodatno primaknu lideru...

Dečić produbio krizu Barana Foto: FK Mornar
PobjedaIzvor

Barani, koji su bili hit na startu sezone, kako vrijeme odmiče, u sve su većoj krizi, a „kola“ koja su krenula nizbrdo, očigledno niko ne može da zaustavi, zbog čega je barski tim iz kola u kolo sve dalji od evropske zone.

Domaći tim nastupio je ofanzivno, iako je još jednom Andrija Delibašić promiješao karte – na golu nije bilo Baltića, pa je drugi „bonus” igrač pored Perišića bio Cvijović, tako da je iz startne postave ispao jedan od najiskusnijih –Siniša Stevanović. I sam početak djelovao je dobro za Mornar – Barani su imali posjed, inicijativu, a od 23. minuta i vođstvo, može se reći uz malo sreće.

Kaluđerović je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta neočekivano došla do Rolovića¸koji je uspio samo da je skrene, ali dovoljno da prevari Popovića i da se nađe u njegovoj mreži – 1:0. Barani su imali šanse da uvećaju prednost, a dosta uzbuđenja viđeno je oko 60. minuta. Prvo je u napadu bio Mornar, a nakon duela Živkovića i Grbića, domaći su tražili penal, ali je zbog simulacije Grbić dobio žuti karton. Odmah zatim, na drugoj strani Dečić je izjednačio. Igrao se 62. minut kada je Ilir Camaj pogodio za 1:1, a sve čestitke idu na račun na Draška Božovića, koji je nakon dodavanja Vuljaja, lažnjakom prevario dvojicu igrača i asistirao Camaju. Uslijedila je žestoka reakcija Delibašića, koji je zaradio isključenje.

Tuzani su preokrenuli 15 minuta kasnije. Mladi Cvijović je u šesnaestercu oborio Džonatana Drešaja, koji je odlično probio, a arbitar Vojin Vojinović dosudio je penal za goste. Siguran sa penala bio je Vuljaj. Do kraja meča dosuđen je još jedan penal za goste u 83. minutu, nakon još jednog starta Cvijovića, što je takođe izazvalo reakcije kod domaćih. Ali, Draško Božović bio je neprecizan, odnosno odlično je reagovao golman Stojan Vukčević.