Završeno je 23. kolo Prve CFL

Možda i najpravedniji ishod: Derbi pod Goricom okončan podjelom bodova

Treći ovosezonski crnogorski derbi okončan je podjelom bodova. Budućnost i Sutjeska su pod Goricom remizirali, pa je tako situacija u borbi za titulu nepromijenjena. U ostalim mečevima 23. kola Meridianbet Prve CFL vidjeli smo pobjede Arsenala, Mornara i Dečića, uz remi u Beranama.

Možda i najpravedniji ishod: Derbi pod Goricom okončan podjelom bodova Foto: FSCG

Budućnost i Sutjeska odigrali su 1:1, pri čemu su Nikšićani poveli golom Strikovića u 20. minutu, a Podgoričani poravnali preko Adžića u 48.

U ostalim današnjim mečevima, Mornar je bio bolji od Jedinstva (1:0), Dečić je slavio protiv Rudara (1:0), Arsenal na gostovanju Iskri (0:1), dok su Jezero i Petrovac podijelili bodove (1:1).

Sutjeska povela, Budućnost stigla do boda

Crnogorski derbi okončan je bez pobjednika, rezultatom 1:1 (0:1). Blizu 4.000 gledalaca pod Goricom ispratilo je zanimljivo prvo poluvrijeme, ali i prilično monoton nastavak. Tako je na kraju odstojanje između dvije vodeće ekipe ostalo isto - Sutjeska ima dva boda više, a Budućnost meč manje.

Meč Budućnosti i Sutjeske počeo je velikom šansom za domaće u četvrtom minutu, Grbić je mogao do gola, ali se mreža nije tresla.

Sutjeska je povela u 20. minutu. Nakon greške Adžića na sredini terena, Matanović je asistirao Strikoviću, koji je izbacio jednog od suparničkih defanzivaca, a potom sa 12 metara efektno poslao loptu u mrežu.

Mogli su Nikšićani da udvostruče vođstvo u 37. minutu nakon sjajnog solo prodora Živkovića, ali je on šutirao iznad gola. Minut kasnije, Sekulić je pokušao na drugoj strani, ali je bio neprecizan.

Sekulić se u 42. minutu izborio za dobru poziciju, šutnuo je sa ivice peterca, ali je Giljen fantastično intervenisao.

Tek što je drugo poluvrijeme počelo, Budućnost je poravnala. Nakon kornera, odlično je u šesnaestercu Sutjeske reagovao Vladan Adžić, koji je dobio duel sa Bilalijem i glavom pogodio za 1:1.

Od tada smo gledali meč slabijeg tempa u odnosu na prvo poluvrijeme. U finišu je bilo niz žutih kartona, ali ne i šansi, pa je treći ovosezonski derbi okončan možda i na najpravedniji način - podjelom bodova.

Novi trijumf Mornara, presudio Bećiraj u nadoknadi

Mornar je večeras na Topolici slavio protiv Jedinstva, rezultatom 1:0 (0:0). Barani su do trijumfa došli nakon skromne fudbalske predstave, a zahvaljujući golu Fatosa Bećiraja u četvrtom minutu nadoknade.

Duel u Baru obilježilo je zanimljivo prvo poluvrijeme, u kojem su domaći imali nekoliko stopostotnih prilika, ali pogodaka nije bilo.

Jedinstvo je bilo opasnije u nastavku, Krnić je pogodio prečku, ali mreže se nijesu tresle. Tako je bilo sve do četvrtog minuta nadoknade, kada su Barani stigli do pobjede. Lazar Lambulić je uposlio Bećiraja, koji je glavom poslao loptu u mrežu Bjelopoljaca i time riješio pitanje pobjednika.

Arsenal u finišu do pobjede u Danilovgradu

Ekipa Arsenala stigla je u Danilovgradu do pobjede nad Iskrom u finišu, pogotkom Muhovića. Na kraju je bilo 0:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo većih šansi, premda je Iskra imala inicijativu. Uprkos tome, mreže su mirovale.

Nastavak je otvoren lijepom šansom za Montenegra u 55. minutu, a nakon toga smo vidjeli nekoliko ozbiljnih pokušaja pred oba gola. Iskra je kolosalnu priliku imala u 85. minutu, kada je u odličnoj poziciji bio Boljević, ali nije bio precizan.

Za taj su promašaj Danilovgrađani ubrzo kažnjeni. U 87. minutu je Montenegro sjajno poslao loptu ka Jasminu Muhoviću, a on je još ljepše smjestio pod prečku gola domaćih. Nije, doduše, jasno gdje je u toj situaciji bila odbrana Iskre.

Tuzani najzad slavili, Rudar prikovan za dno

Nakon tri uzastopna poraza, ekipa iz Tuzi došla je do prvog trijumfa, a ujedno i prvih bodova tokom proljeća, i to protiv ekipe Rudara, uz rezultat 1:0 (0:0). Pljevljaci su tako ostali prikovani za dno tabele.

Na Ćemovskom polju počelo je inicijativom gostiju, koji su u uvodnih 20 minuta imali dvije velike šanse – prvo je pokušao Talović, a potom Pejović. Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja, pri čemu su Tuzani imali posjed, ali nijesu mogli do ozbiljnije šanse.

U drugom dijelu gledali smo nešto uzbudljiviji meč, pa iz takve igre ni gol nije mogao izostati. Nakon sjajne akcije Tuzana u 70. minutu, koju je povukao Božović, prvo je Ljuljđuraj odlično šutnuo sa 17 metara, ali je Muminović odbranio. No, na odbitak je natrčao Iljir Camaj i smjestio loptu u mrežu.

To je, kako se ispostavilo, bio i trenutak u kojem je odlučen današnji meč.

Remi u Beranama, oba gola pala nakon prekida

Uz dva pogotka nakon prekida, Jezero i Petrovac podijelili su bodove u Beranama - 1:1 (1:0).

Meč je otvoren šansom Toškovića, potom je Petrovac imao dvije poluprilike, a nakon toga su domaći poveli. U toku je bio 28. minut – asistirao je Kojašević iz kornera, a Pajović glavom poslao loptu u mrežu, pri čemu nije baš najbolje reagovala odbrana gostiju.

Od tada su inicijativu polako počeli da preuzimaju igrači ekipe sa primorja, što im se i isplatilo u uvodnim momentima nastavka. Naime, u 49. minutu, golmana Plavljana Kastratovića savladao je Aldin Adžović, i to iz slobodnog udarca.

Ređale su se nakon toga prilike pred golom gostiju, Plavljani su do novog vođstva mogli iz izglednih šansi Škrijelja i Kontića, ali rezultat se nije mijenjao.

Jezero – Petrovac 1:1 (1:0)

(1:0 – Pajović 28’, 1:1 – Adžović 49’)

Dečić – Rudar 1:0 (0:0)

(1:0 – Camaj 70’)

Iskra – Arsenal 0:1 (0:0)

(0:1 – Muhović 87')

Mornar – Jedinstvo 1:0 (0:0)

(1:0 – Bećiraj 90+4')