Debitanti za lak trijumf Arsenala na otvaranju sezone

Fudbaleri Arsenala savladali su Fulam na gostovanju rezultatom 3:0 u prvoj utakmici nove sezone Premijer lige.

Debitanti za lak trijumf Arsenala na otvaranju sezone Foto: bbc.co.uk
SportklubIzvor

Izabranici Mikela Artete su prikazali veoma dobro izdanje na „Krejven Kotidžu“, dok povratnik u elitni rang nijednog trenutka nije mogao da im parira.

’Tobdžije’ su povele već u osmom minutu golom Aleksandra Lakazeta, a na drugi gol se čekalo do drugog poluvremena. Strijelac u 49. minutu bio je Gabrijel, koji se nedavno preselio u London iz Lila, da bi na 3:0 povisio Pjer-Emerik Obamejang, a tako je i postavio konačan rezultat.

Pored strijelaca, utakmicu je obilježio i Vilijan, koji je bio asistent kod drugog i trećeg gola i tako postao prvi igrač Arsenala koji je svom debiju zabilježio dvije asistencije od Reja Parlora protiv Liverpula. Brazilski fudbaler je učestvovao i u akciji kod Lakazetovog pogotka, ali mu je šut odbranjen, prije nego što je Francuz zatresao mrežu Fulama. Vilijan je ovo ljeta stigao u Arsenal iz Čelsija.

Već na samom startu utakmice veliku grešku napravio je Gabrijel, ali je golman Leno na vrijeme intervenisao ispred Kamare.

Uprkos boljem početku Fulama, Arsenal u osmom minutu stiže do vođstva. Obamejang je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Rim je užasno reagovao na petercu, Vilijan nije uspio da ugura loptu u gol, ali jeste Lakazet – 1:0.

Tako je Francuz postao jedini igrač u istoriji koji je dvaput dao prve golove u sezoni Premijer lige, posle 2017/2018.

Obije ekipe igrale su otvoreno, Fulam je nekoliko puta lijepo kombinovao, ali u posljednjoj trećini bi odbrana Arsenala uvek bila koncentrisana.

Novu veliku priliku imao je Arsenal u 27. minutu – Hektor je oborio Lakazeta na ivici kaznenog prostora, šutirao je Vilijan u bliži ugao golmana Rodaka, a loptu je zaustavila stativa.

Arsenal je sve više držao loptu u nogama, imao je još jednu solidnu priliku Lakazet i Artetin tim kontrolisao je zbivanja na terenu, ali bez drugog gola.

A taj drugi gol došao je u ranoj fazi drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu. Vilijan je izveo korner sa desne strane, a Gabrijel se oslobodio Hektora i sa peterca glavom poslao loptu u mrežu za 2:0.

Arsenal je sa lakoćom dolazio do gola protivnika, a u 57. minutu Tobdžije su postigle novi gol. Osvojena je lopta na sredini terena, Vilijan je poslao dug i tačan pas, a Obamejang je primio loptu na grudi, malo je povukao i onda je izuzetno preciznim udarcem poslao u suprotni gornji ugao.

Desetak minuta kasnije Lakazet i Beljerin su se našli u dobroj poziciji, ali je jedan od njih bio u ofsajdu, a oko 80. minuta dosuđen je slobodan udarac na drugoj strani, ali je Brajan poslao loptu tamo gdje nije bilo nijednog njegovog saigrača. Do kraja utakmice nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani.