Debakl Milana na Olimpiku: Napoli sve bliži skudetu, Lacio razbio 'rosonere'

Iako je završena tek polovina prvenstva, fudbaleri Napolija na odličnom su putu da se domognu naslova prvaka Italije. To je jasno nakon završnog duela 19. kola Serije A, u kojem je Milan večeras ponižen na Olimpiku.

Debakl Milana na Olimpiku: Napoli sve bliži skudetu, Lacio razbio 'rosonere' Foto: ANSA

Naime, 'rosoneri' su večeras doživjeli debakl protiv Lacija, koji je slavio sa čak 4:0 (2:0).

Da se gostima ne smiješi ništa dobro u Rimu, bilo je jasno već nakon tri minuta, kada je Milinković-Savić matirao Tatarušanua. Do odlaska na odmor, vidjeli smo još jedan gol - strijelac je u 38. minutu bio Matija Zakanji.

U drugom poluvremenu pogađali su Luis Alberto i Felipe Anderson, a Milan na sve to nije odgovorio ni počasnim pogotkom.

U redovima nebesko plavih večeras je 80 minuta odigrao naš Adam Marušić, koji je bio na visini zadatka.

Tabela: Napoli 50, Milan 38, Inter 37, Roma 37, Lacio 37, Atalanta 35, Udineze 28, Torino 26, Empoli 25, Juventus 23, Fiorentina 23, Bolonja 23, Monca 22, Leće 20, Specija 18, Salernitana 18, Sasuolo 17, Verona 12, Sampdorija 9, Kremoneze 8.