• Sport /
  • Fudbal /
  • Danska je na Euru: Slovenija, Italija i Češka sve će rješavati u posljednjem kolu, Poljaci izgubili šanse - moraće u plej-of

Nakon Albanije, plasman na Euro večeras su osigurali i fudbaleri Danske.

Danska je na Euru: Slovenija, Italija i Češka sve će rješavati u posljednjem kolu, Poljaci izgubili šanse - moraće u plej-of Foto: AFP

U posljednjem kolu slijede direktni okršaji za plasman u sve tri grupe - Italija gostuje Ukrajini, Češka dočekuje Moldaviju, a Slovenija Kazahstan.

'Azuri' uz pet komada najavili meč odluke na Bajareni

Kolo prije kraja u grupi “B”, Italija se izjednačila sa Ukrajinom na diobi drugog i trećeg mjesta. ‘Azuri’ su konačno uspjeli da savladaju Sjevernu Makedoniju, i to na rimskom Olimpiku – 5:2 (3:0).

Sve je bilo riješeno u prvom dijelu igre – tada je dva gola za domaće postigao Kjeza, a jedan Darmijan, pri čemu Žoržinjo nije iskoristio penal. U nastavku su Makedonci opasno zaprijetili - Atanasov je prvo pogodio u 52, pa u 74. minutu, te su navijači na Olimpiku strijepjeli sve do 81. minuta, kada je Raspadori povisio na 4:2. Da pobjeda Italije bude još ubjedljvija, u sudijskoj nadoknadi se pobrinuo El Šaravi.

Sve će tako biti rješavano na Bajareni u Leverkuzenu, gdje će Ukrajina u ponedjeljak ugostiti Italiju.

U meču bez rezultatskog značaja, Engleska je na Vembliju trijumfovala nad Maltom – 2:0 (1:0). Englezima je prednost donio protivnički reprezentativac Malte Pepe, koji je u osmom minutu zatresao sopstvenu mrežu, a u nastavku je pogodio i Hari Kejn.

Grupa “B”: Italija – Sjeverna Makedonija 5:2, Engleska – Malta 2:0.

Tabela: Engleska 19, Italija 13, Ukrajina 13, Sjeverna Makedonija 7, Malta 0.

Češkoj bod u Varšavi, Poljska ide u plej-of

Nakon što je Albanija osigurala plasman na Euro, u grupi “E” do kraja će biti vođena borba za drugo mjesto i to između Češke i Moldavije.

Naime, Češka je večeras osvojila bod protiv Poljske u Varšavi - 1:1 (1:0). Time su Poljaci definitivno otpali iz trke za drugo mjesto, pa će put do Eura morati da potraže kroz plej-of.

Albanija ide na Euro: Moldavija u finišu stigla do boda, Kazahstan i dalje u igri za plasman
1
Albanija ide na Euro: Moldavija u finišu stigla do boda…
17.11.2023 19:53

Sa druge strane, Češku na Euro vodi sve osim poraza od Moldavije u ponedjeljak.

Domaći su poveli u 38. minutu golom Pjotrovskog, a izjednačio je Souček u 49.

Grupa “E”: Moldavija – Albanija 1:1, Poljska – Češka 1:1.

Tabela: Albanija 14, Češka 12, Poljska 11, Moldavija 10, Farska Ostrva 1.

Danci na završnici, Sloveniji će biti dovoljan i bod protiv Kazahstana

U velikom derbiju grupe "H", Danska je na Parkenu savladala Sloveniju (2:1) i otišla na Euro.

Mele je u 26. minutu doveo domaće u vođstvo, a poravnao je Erik Janža kroz četiri minuta, i to prekrasnim golom sa distance. Pobjedu Dancima donio je Dilejni, pogotkom u 54. minutu.

I San Marino večeras slavi: Pogađali su na dvije uzastopne utakmice, to se prethodno dogodilo samo jednom u istoriji
1
I San Marino večeras slavi: Pogađali su na dvije uzastopne…
17.11.2023 20:08

Slovenci će tako o plasmanu na Euro odlučivati u direktnom okršaju protiv Kazahstana u ponedjeljak na Stožicama. Pritom, izabranicima Matjaža Keka će za plasman biti dovoljan i bod.

Grupa "H": Kazahstan - San Marino 3:1, Finska - Sjeverna Irska 4:0, Danska - Slovenija 2:1.

Tabela: Danska 22, Slovenija 19, Kazahstan 18, Finska 15, Sjeverna Irska 6, San Marino 0.