Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da korišćenje njegove rasprave i svađe sa britanskim ministrom spoljnih poslova o dvojnim standardima koje Zapad ima prema Srbiji i o LRAD uređajima, kao navodno priznanje o korišćenju zvučnog topa, što je iznio Aleksandar Radić, predstavlja brutalnu zloupotrebu i još jednu u nizu laži.
“Kao što svi znaju, sve što Zapad koristi za njih je legitimno i opravdano, pa tako i ubijanje bombama sa osiromašenim uranijom, gađanje televizije ili putničkog voza. U slučaju LRAD uređaja, oni se proizvode u SAD, koriste ih policije i drugi bezbjednosni organi u više od 100 zemalja i nikom ništa, to je u redu”, naveo je Dačić u pisanoj izjavi.
Ali je problematično, dalje navodi Dačić “kada ih imamo mi”.
“Meni su se hvalili još 2012. da su ih nabavili za Olimpijske igre u Londonu kao najmodernija sredstva. LRAD uređaji u Srbiji nikad nisu korišćeni ni u jednom od tih modova i čvrsto stojim iza toga, a to su potvrdili i američki proizvođači LRAD-a”, kazao je Dačić.










