Hrabro izdanje 'vatrenih', u polufinalu ih čekaju Argentina ili Brazil

Sjajna Hrvatska je u polufinalu: Brazil ide kući nakon penala

Fudbaleri Hrvatske treći put u istoriji nastupiće u polufinalu Svjetskog prvenstva. Nakon borbenog i hrabrog izdanja, izabranici Zlatka Dalića poslali su kući i Brazil, i to nakon izvođenja penala (4:2). Nakon regularnog dijela susreta nije bilo golova, a u produžecima smo vidjeli po jedan u obje mreže - prvo je pogodio Nejmar, no u 117. minutu 'vatrene' je u život vratio Bruno Petković. Tokom penal serije - Hrvati su bili precizni iz sva četiri šuta, dok su Brazilci promašili jedan, dok je jedan odbranio Livaković.

Sjajna Hrvatska je u polufinalu: Brazil ide kući nakon penala Foto: AFP

IZVOĐENJE JEDANAESTERACA:

4:2 - Hrvatska ide dalje!

4:2 - Oršić je pogodio.

3:2 - Pogađa Pedro. Sjajno je šutnuo i sada je 3:2.

3:1 - Gledamo jako napetu penal seriju, a Modrić pogađa i 3:1 je za Hrvatsku.

2:1 - Kazemiro smanjuje zaostatak Brazila. Livaković je pogodio stranu.

2:0 - Majer pogađa! Hrvatska vodi 2:0.

1:0 - LIVAKOVIĆ JE ODBRANIO! Šutirao je Rodrigo, ali je golman Hrvatske nastavio sa sjajnim izdanjem.

1:0 - Hrvatska vodi! Vlašić je pogodio.

Kada je riječ o samom susretu, Zlatko Dalić se nije opredijelio za 'parkiranje autobusa', tako da su hrvatski igrači u uvodnom dijelu susreta bili prilično ofanzivni, no šanse su izostale. Prvi šut u gol vidjeli smo u četvrtom minutu, kada je Vinisijus pokušao sa distance - tek da zagrije Livakovića.

Veliku šansu imali su igrači Hrvatske u 13. minutu. Sve je počelo odličnim solo prodorom Juranovića, koji je poslao loptu do Pašalića, a on centrirao - no, u šesnaestercu Brazila 'kratki' su bili i Juranović i Perišić. Prilično je tečna bila igra 'vatrenih' u tim momentima, a Brazilci nijesu uspijevali doći do izglednije prilike.

Tako je bilo do 20. minuta, kada su hrvatski defanzivci imali dosta problema da otklone opasnost nakon duplog pasa Ričarlisona i Vinisijusa. Minut kasnije pokušao je i Nejmar. Stezali su Titeovi izabranici tada obruč na suparničkoj polovini, pa smo vidjeli i Kazemirov šut u 24. minutu.

U 25. minutu, nadomak šesnaesterca Brazila, Danilo je visoko podignutom nogom zaustavio Juranovića i bio je to prvi žuti karton na utakmici, ali i izgledna šansa za Hrvatsku. Slobodan udarac iskosa izveo je Luka Modrić, a Brazilci su uspjeli da se odbrane.

Do finiša prvog dijela nije bilo novih konkretnijih pokušaja, pri čemu smo i dalje pratili meč odličnog tempa. U 41. minutu su Brazilci bili u odličnoj poziciji - sa same ivice šesnaesterca šutnuo je Nejmar, lopta je pogodila Brozovića i pogodila smjer, no nije to bio problem za Livakovića.

Fudbaleri Brazila jako su krenuli u nastavku, pa su već u 46. minutu imali veliku priliku. Gvardiol je, zapravo, ugrozio svoju mrežu, no spasio je situaciju Livaković.

Perišić je lijepo pokušao u 53. minutu, a dva minuta kasnije je Nejmar bio u situaciji 'jedan na jedan' sa Livakovićem, koji je opet izvanredno intervenisao.

U 66. minutu, Paketa se našao u iznenadnoj šansi, ali je sjajni čuvar mreže Hrvatske ponovo bio odličan. Do 80. minuta, Livaković je još dva puta dobro intervenisao - prvo kod šuta Rodriga, a onda i kod stopostotnog pokušaja Pakete.

U finišu smo vidjeli presing Hrvatske, koja ipak nije mogla do gola. No, sa druge strane, 'vatreni' nijesu popuštali u defanzivi i nijesu dozvolili suparnicima da u finišu zatresu mrežu.

U prvom produžetku, veliku šansu imala je Hrvatska. U 102. minutu je Bruno Petković sjajno prošao po lijevoj strani, a onda odložio loptu do Marcela Brozovića, koji je sa petnaestak metara šutirao preko gola.

Tri minuta kasnije, kada se čekao kraj prvog produžetka - Brazil je stigao do gola. Strijelac je bio Nejmar - nakon dva dupla pasa predriblao je Livakovića i poslao loptu pod prečku.

Hrvatska je izjednačila u 115. minutu. Oršić je sjajno poslao loptu do Bruna Petkovića, a on sa pesnaestak metara matirao Alisona, šutnuvši pod prečku.