Vaterpolo

Crna Gora u finalu Svjetske lige!

Izvor

''Kenguri'' su krenuli veoma dobro i prvu četvrtinu riješili u svoju korist 3:1. Uslijedila je odlična igra Crne Gore u nastavku i serijom od 5:0, stigli na tri gol prednosti. Međutim sa dva uzastopna gola Australija vraća rezultatsku neizvjesnost. Ipak momci Petra Porobića nijesu dozvolili rivalu da izjednači, i utakmicu su sigurno priveli kraju.

''Zasluženo smo stigli do finala. Izuzev tog lošeg starta, u nastavku smo držali konce u svojim rukama i stigli do glavnog cilja, a to je plasman na svjetsko prvenstvo u Šangaju. Australijanci su još jednom pokazali da su izuzetno fizički spremna ekipa, ali smo ipak uspjeli da ih nadigramo'', kazao je Vladimir Gojković.