Crna Gora nije mogla do pobjede, ali i dalje zavisi samo od sebe

Košarkaši Crne Gore večeras nijesu uspjeli da osiguraju plasman na Mundobasket, ali i dalje imaju sve u svojim rukama – za to će nam biti dovoljna u nedjelju pobjeda protiv Češke u “Morači”. Večeras smo u Tuzli poraženi od Bosne i Hercegovine, rezultatom 74:66 (18:19, 16:18, 20:11, 20:18).

Poraz u Tuzli, ali još se mi pitamo: Pobjeda protiv Češke u nedjelju nas vodi na Mundobasket Foto: FIBA

U krcatoj dvorani Mejdan pratili smo napet meč u kojem su se rivali smjenjivali u vođstvu, pri čemu niko nije uspijevao da se odlijepi. No, na kraju su domaći proslavili šesti trijumf u kvalifikacijama, te su sada izjednačeni na tabeli.

No, ono što je najbitnije – izgubili smo uz manje od 19 poena razlike, tako da imamo bolju koš razliku od BiH.

To, nadalje, znači da nas – bez obzira na to kako BiH odigra protiv Mađarske – u posljednjem kolu trijumf protiv Čeha definitivno vodi na Mundobasket. Pritom, dovoljno je da protiv Češke trijumfujemo i uz pola koša razlike.

Nedjeljni meč protiv Češke na programu je u 19 časova.

Kada je u pitanju večerašnji susret, treba istaći da su naši košarkaši pružili sve od sebe, ali identično je igrao i domaćin - koji je bio požrtvovan i srčan do kraja. U prvom poluvremenu, crnogorski košarkaši bili su bolji, a u drugom suparnici.

Naša selekcija imala je ozbiljan pad na startu treće četvrtine, no ista situacija dogodila se i bosansko-hercegovačkim košarkašima na početku završnog kvartala. Spretniji, a u nekim situacijama i srećniji, u samom finišu bili su domaći, koji su tako stigli do šestog trijumfa u kvalifikacijama.

U našem timu je Kendrik Peri upisao 19 poena, a Nemanja Radović 16. U drugom poluvremenu naročito raspoložen bio je i Emir Hadžibegović, koji je do kraja postigao devet poena.

Kod domaćina, Džon Robertson postigao je 19 poena, a Miralem Halilović 16. U prelomnim momentima, najviše je pokazao Amar Gegić (14).

Kolo uoči kraja, stanje na tabeli je sljedeće: Francuska 9-2, Litvanija 9-2, Crna Gora 6-5, Bosna i Hercegovina 6-5, Mađarska 5-6, Češka 3-8.

Kako je protekao večerašnji susret, ispratite u nastavku.

72:66 - Lazić pogađa i više nema dileme - BiH će večeras slaviti.

70:66 - Peri promašuje oba slobodna bacanja, još 30 sekundi do kraja.

70:66 - Zakucavanje Halilovića, još 60 sekundi do kraja.

68:66 - Peri pogađa dva slobodna bacanja.

68:64 - Halilović precizan za dva poena.

66:64 - Radović pogađa trojku kad nam je bilo najpotrebnije.

66:61 - Kamenjaš je pogodio jedno slobodno bacanje, a potom Robertson za dva poena.

63:61 - Peri pogađa oba slobodna bacanja.

63:59 - Halilović pogađa iz reketa. Još dva i po minuta.

61:59 - Vrabac opet postiže pogodak i BiH vodi.

59:59 - Još tri i po minuta ostala su do kraja.

59:59 - Trojka Slavkovića u veoma bitnom momentu. Izjednačili smo.

Ostalo je još pet minuta, odlično smo počeli u završnoj četvrtini, ali je BiH vratila prednost

59:56 - Vrabac pogađa za dva poena.

57:56 - Gegić trojkom vraća prednost domaćem timu.

54:55 - Preokret! Trojka Nemanje Radovića. Crna Gora vodi, a pritom je u seriji 0:7.

54:52 - Bosna i Hercegovina nije postigla nijedan poen u ovoj četvrtini, a prošla su tri minuta. Odlični smo u odbrani.

54:52 - Odličan početak naših, Zoran Nikolić pogađa i sada smo na minus dva.

54:50 - Posljednji period otvoren je pogotkom Kendrika Perija.

Loše izdanje u trećem kvartalu, domaći preokrenuli

54:48 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE. Čeka nas uzbudljivih završnih 10 minuta, naša reprezentacija u ovoj je djelovala znatno skromnije u odnosu na prethodne dvije.

51:48 - Opet Gegić. Minut do kraja trećeg perioda.

49:48 - Radović pogađa. Prišli smo na minus jedan.

49:46 - Amar Gegić pogađa trojku, ali uzvraća na to istom mjerom Hadžibegović.

46:43 - Smanjujemo zahvaljujući slobodnim bacanjima Perija.

46:41 - Hadžibegović pogađa iz slobodnih bacanja.

46:39 - Zoran Nikolić promašio je dva slobodna bacanja, pa Halilović domaćima donosi plus od sedam poena.

44:39 - Još jedna trojka Robertsona, a onda Halilović pogađa za dva. Za četiri minuta igre postigli smo samo dva poena.

39:39 - Konačno poeni naše selekcije. Peri je pogodio.

39:37 - Loše smo krenuli u nastavku, koji je počeo serijom Bosne i Hercegovine 5:0, uz trojku Robertsona. Preokret u uvodu trećeg perioda.

Gotova su preostala dva duela u našoj grupi. Iznenađenja nije bilo, a kako su protekli mečevi u Litvaniji i Češkoj, pročitajte u nastavku.

Gotova preostala dva duela u našoj grupi: Litvanci i Francuzi slavili, šanse Mađara svedene na minimum
0
Gotova preostala dva duela u našoj grupi: Litvanci…
23.02.2023 20:50

Trojke postizali Peri, Slavković i Popović, ali nijesmo uspjeli da se odlijepimo

34:37 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. U našoj selekciji poene su postizali sljedeći igrači - Peri 11, Radović 8, Nikolić 6, Slavković 5, Hadžibegović 4, Popović 3.

31:36 - Pogađa Kendrik Peri - nakon tri trojke, prvi put se upisuje i iz šuta za dva poena.

29:34 - Kamenjaš smanjuje zaostatak domaće reprezentacije, ali je Nikolić uzvratio.

26:32 - Trojka Petra Popovića. Ovo je najveća prednost za nas, a do odmora su ostala još četiri minuta.

26:29 - Slavković pogađa trojku, prije njega je za domaće nove poene upisao Kamenjaš.

24:26 - Halilović je pogodio za domaće, a uzvratio Zoran Nikolić.

22:24 - Još jedna trojka Perija, Crna Gora vodi, četvrti je minut druge četvrtine.

22:21 - Gegić dovodi domaće do prednosti.

Dobro smo počeli, Peri pogodio dvije trojke

18:19 - Trojkom Delalića, BiH prilazi na poen zaostatka i to je konačan rezultat prve četvrtine. Inače, u ovom dijelu igre, najefikasniji u našim redovima bio je Nemanja Radović sa osam poena.

13:17 - Nova trojka Perija, odlično nam ide za sada.

Oko 5.000 ljudi u Tuzli naše navijače dočekalo aplauzom (VIDEO)
0
Oko 5.000 ljudi u Tuzli naše navijače dočekalo aplauzom…
23.02.2023 20:15

11:12 - Trojka Perija, nakon što je BiH prvi put stigla do vođstva, takođe trojkom Kamenjaša.

5:8 - Atraktivno zakucavanje Radovića, odličan početak naših.

5:6 - Mali broj poena za sad. Polovina je prve četvrtine, a u međuvremenu je za nas pogodio Slavković, dok je za BiH sa slobodnih bacanja bio precizan Robertson.

3:4 - Zakucao je Emir Hadžibegović, ali je uzvratio na to trojkom Robertson.

0:2 - Paklena je atmosfera u Tuzli, gdje je oko 5.000 navijača, a počelo je vođstvom naše reprezentacije.

Naša reprezentacija večeras bi pobjedom osigurala drugi plasman u istoriji na Mundobasket, a poraz manji od 19 razlike donio bi nam mogućnost da plasman obezbijedimo u posljednjem kolu, u nedjelju, kada će u Podgorici gostovati selekcija Češke.

U dvorani Mejdan ima i naših navijača.

Podsjetimo, naša selekcija u dosadašnjem toku kvalifikacija ima skor 6-4, a Bosna i Hercegovina 5-5. Prvi međusobni duel, odigran u avgustu u "Morači", okončan je ubjedljivom pobjedom naših košarkaša - 88:69.