Vaterpolo

Prvi trijumf na SP, drugo mjesto u grupi gotovo osigurano

Neočekivana drama do samog kraja: Crna Gora uz mnogo muke pobijedila Gruziju

Vaterpolisti Crne Gore upisali su prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. U duelu drugog kola, naša selekcija je uz mnogo muke savladala Gruziju, rezutatom 10:9 (4:1, 0:3, 4:3, 2:2). Na taj način, 'ajkule' su gotovo osigurale drugo mjesto u grupi, čime će se u plej-ofu sastati sa trećeplasiranim timom iz grupe "B" - a to će po svoj prilici biti Japan.

Neočekivana drama do samog kraja: Crna Gora uz mnogo muke pobijedila Gruziju Foto: PA

Teško je da bi iko mogao biti zadovoljan večerašnjim izdanjem naših vaterpolista. Osim prve četvrtine, u kojoj smo bili furiozni (4:1), ostatak susreta uglavnom je protekao uz veliku dramu.

Gruzijci su u više navrata uspijevali da sustignu zaostatak, a posljednji put na startu završne četvrtine (8:8). Iako smo strijepjeli sve do samog kraja, na kraju je prvi trijumf upisan.

U našoj ekipi večeras je odličan učinak imao Bogdan Đurđić, koji je postigao četiri pogotka.

Crna Gora će u posljednjem kolu grupe "A" igrati protiv Brazila, a taj duel na programu je u subotu, sa početkom u 19:30 časova.

U nastavku možete naći ključne događaje koji su obilježili večerašnji meč.

Bilo je neizvjesno do posljednje sekunde, ali smo na kraju ipak slavili

08' - Gotovo je. Crna Gora uz dosta muke stiže do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu.

08' - U posljednji minut ulazimo uz gol prednosti (10:9).

05' - Ne odustaju ni Gruzijci, pa sada smanjuju na 10:9. Strijelac je Bitadze.

05' - Nakon odlične akcije, na asistenciju Petkovića, Radović postiže gol i sada opet imamo višak od dva gola.

02' - Svojim četvrtim pogotkom, Đurđić nam vraća prednost - 9:8.

01' - Gruzija je ponovo izjednačila. Bio je to prvi peterac na utakmici, a precizan je bio Jovan Sarić. Računajući i prethodnu četvrtinu, suparnici su postigli tri uzastopna gola.

Pad u finišu treće četvrtine - ništa još nije gotovo

08' - Averka promašuje, Mršić pravi drugu ličnu grešku, a potom Vasić smanjuje na 8:7.

07' - Odgovaraju opet igrači Gruzije. Prvi pogodak večeras postiže Boris Vapenski.

05' - Radović nam ponovo vraća tri gola viška (8:5).

04' - Brzo odgovaraju i Gruzijci, Imnaišvili smanjuje na 7:5.

04' - Opet pogađa Đurđić. Prvi put nakon uvodne četvrtine imamo tri gola prednosti (7:4).

03' - Još jedan pogodak postižu naši vaterpolisti, strijelac je Đurđić.

02' - Crna Gora postiže prvi gol nakon čitavih 10 minuta. Strijelac je Vučurović, sada opet vodimo (5:4).

Očajna druga četvrtina, Gruzijci izjednačili

08' - Nakon polovine susreta, rezultat je donekle neočekivan - 4:4. Pritom, tokom čitave druge četvrtine, Crna Gora nije postigla nijedan pogodak.

08' - Nevjerovatno. Gruzijci su izjednačili. Strijelac je Vasić.

08' - Imali smo sada i malo sreće - Jelača je pogodio stativu, tako da i dalje vodimo.

07' - Gruzijci su uspjeli da priđu na gol zaostatka. Pogodio je Šušijašvili, jako loše Crna Gora izgleda u drugoj čevrtini.

05' - Protivnički golman Šubladze sve brani, naša selekcija i dalje je bez gola u drugom periodu igre.

01' - Bitadze smanjuje, trenutno vodimo 4:2.

Odličan početak i lijepa prednost nakon prve četvrtine

08' - Sada je već 4:1. Matković postiže drugi pogodak na meču.

07' - Opet imamo dva gola viška, u strijelce se upisao Perković.

05' - Smanjuju Gruzijci. Prvi pogodak za njih postiže Vasić.

04' - Vodimo 2:0, strijelac je Đurđić.

01' - Crna Gora postiže pogodak iz prvog napada na utakmici. Strijelac je Matković.

Podsjetimo, u prvom kolu, Crna Gora poražena je od Mađarske (8:12), dok je Gruzija bila bolja od Brazila (14:10).