Rukomet

CRNA GORA srušila veliku Dansku!

Izvor

Našim đevojkama večeras je bio potreban makar bod da bi obezbijedili treću poziciju, i borbu za peto mjesto, a ’’crvene’’ su napravile mnogo više. Iako je domaćin imao podršku oko 12 hiljada gledalaca, kao i podršku sudija, izabranice Dragana Adžića, pokazale su da pripadaju samom vrhu evropskog rukometa, i da je za njih bilo mjesta među četiri najbolje selekcije Starog kontinenta. Podsjetimo, pala je jedna Danska koja je deklasirala Hrvatsku sa 12 razlike, te Rusiju sa 6, zatim Rumuniju sa 3, koliko i Španiju. Bojana Popović i drugarice još jednom su obradovale cijelu Crnu Goru. Sve igračice dale su maksimum i srce na terenu,pokazale kada je teško kako se bori za svoj grb, a posebno treba izdvojiti 17-godišnju Marinu Vukčević koja je pravila čuda na golu, imala 13 odbrana.

Crna Gora je slabo počela meč. Imao je domaćin četiri puta po pet golova prednosti (6:1, 7:2, 8:3, 16:11). Uspijevale su naše u nekoliko navrata da smanje, ali se na poluvrijeme otišlo sa minusom od 4 gola. U nastavku mnogo bolja igra ''crvenih''. U prvih šest minuta nastavka pet golova Crne Gore, samo jedan Danske, i izjednačenje 19:19. U 49. minutu golovima Popovićke i Miljanićke pravimo preokret i dolazimo u vođstvo od 24:22. Uspjele su da smanje domaće, ali je onda na scenu stupila Maja Savić koja je sa 4 gola u finišu vodila Crnu Goru do velikog trijumfa! Najefikasnija u našoj selekciji bila je Bojana Popović sa 8 golova, Marija Jovanović postigla je 6, Maja Savić 4, po 3 Radičević i Mehmedović, po 2 Miljanić i Lazović, a po 1 Nikčević i Marković. Dansku je predvodila Dalbi sa 8 golova, Skov je postigla 6.

Ovaj meč je pokazao da Crna Gora ima kvalitet, i da njena vremena tek dolaze. Crnogorke su zacrtani cilj pred start šampionata uveliko ispunile, a malo je nedostajalo da naprave još veći podvig. Prvo veliko takmičenje za ''crvene'', u pojedinim odlučujućim trenucima nedostajalo je iskustva, povrede su uzele danka, ali sve u svemu Crna Gora je sigurno hit ovog prvenstva. Sada, ovu večerašnju pobjedu, treba potvrditi u subotu u borbi za peto mjesto kada ćemo se od 11 i 30 sastati sa Francuskom.

U današnjim mečevima Rusija je savladala Rumuniju sa 35:20, dok je Hrvatska bila bolja od Španije 23:22. U polufinalu u sbotu od 14 sati i 30 minuta sastaće se Rumunija i Švedsak, a od 17 sati Danska i Norveška. Finale je na programu u neđelju od 17.