Odbojka

Crna Gora sigurno korača ka EP: Pao i Island, sve gotovo za 70 minuta

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore upisala je i treći trijumf u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Naša selekcija danas je u Kolašinu bila bolja od Islanda, rezultatom 3:0 (25:15, 25:10, 25:16).

Crna Gora sigurno korača ka EP: Pao i Island, sve gotovo za 70 minuta Foto: PA

Takav epilog je i sasvim očekivan, s obzirom na to da je Island ubjedljivo najslabija selekcija u našoj grupi. Večerašnji duel, pritom, jedva da je trajao sedamdesetak minuta.

Nije trebalo puno našoj selekciji da stekne solidnu prednost u prvom setu, koji je okončan rezultatom 25:15. Svega 19 minuta trajao je drugi set, u kojem su izabranici Ivana Joksimovića slavili 25:10.

U trećem setu došlo je do blagog opuštanja u našoj selekciji, pa su Islanđani osvojili 16 poena.

Podsjetimo, naši odbojkaši prethodno su, takođe u Kolašinu, bili bolji od Portugala (3:2) i Luksemburga (3:0).

Do kraja kvalifikacija, našu selekciju sada očekuju tri gostovanja - a prvo je na programu u nedjelju u Kopavoguru.

Rezultati:

1. kolo: Crna Gora – Luksemburg 3:0, Portugal – Island 3:0; 2. kolo: Crna Gora – Portugal 3:2, Island – Luksemburg 0:3; 3. kolo: Crna Gora - Island 3:0, Portugal - Luksemburg (večeras).