Senegal savladan mnogo lakše nego što se očekivalo

Mnogo lakše nego što se očekivalo, a uz perfektno izdanje koje može samo da ohrabri, rukometašice Crne trijumfovale su protiv Senegala rezultatom 29:21 (18:8). Tako ‘lavice’ posljednje kolo čekaju sa šest bodova.

Sjajno izdanje: Crna Gora derbi grupe sa Švedskom čeka sa šest bodova, danas je sve bilo perfektno Foto: IHF

Nakon današnjeg trijumfa, ostaje da sačekamo ishod večerašnjeg okršaja Švedska – Mađarska (20:30), pošto već računamo kako će Hrvatska slaviti nad Kamerunom (18:00). U slučaju da izgube, Mađarice će izgubiti šanse za plasman u četvrtfinale, a u suprotnom bi potpuno zakomplikovale situaciju u našoj grupi.

No, kako god da bude, sve vodi ka tome da će nam u ponedjeljak protiv Švedske (20:30) ipak biti potrebna pobjeda.

Što se današnje utakmice tiče, naše reprezentativke ušle su sjajno u današnji meč i u prvom dijelu igre sve je bilo perfektno. Zatrpavale su ‘lavice’ mrežu suparnika, Marina Rajčić je već nakon prvih 30 minuta upisala dvocifren broj odbrana, a najefikasnija igračica SP Sukeina Sanja gotovo da nije mogla doći do lopte, izuzimajući pogotke iz sedmeraca.

Rezultat takvog pristupa naše selekcije najbolje je ilustrovao skor na semaforu nakon 30 minuta – 10 golova razlike, uz najefikasnije prvo poluvrijeme Crne Gore na SP. Despotović, Klikovac i Mugoša do tada su već postigle po četiri gola, pri čemu je Pletikosić i ovog puta dijelila savršene lopte gotovo bez prestanka.

U drugom poluvremenu, očekivano, pratili smo opuštenije izdanje naših igračica, ali su uprkos tome izlazile i na 12 golova viška.

U našoj selekciji se čak 10 igračica upisalo u strijelce. Po četiri puta pogađale su Mugoša, Despotović, Klikovac i Godeč, dok su po tri gola dale Pletikosić i Pavićević. Na našem golu blistala je Marina Rajčić.

Detalje sa današnje utakmice pogledajte u nastavku.

60' - Gotov je današnji susret, Crna Gora slavila je rezultatom 29:21.

58' - Čekamo kraj, rezultat je 28:19.

54' - Sada je 27:16. Crna Gora posljednje kolo čeka sa odličnih šest bodova.

50' - U strijelce se upisuje i Malović, u posljednjih 10 minuta ulazimo uz - plus 10 (25:15).

45' - U završnih 15 minuta ulazimo uz 11 golova plusa (24:13). Još jedan gol postiže Pavićević.

43' - Sada i novi gol Ivane Godeč - 23:11.

42' - CRNA GORA - SENEGAL 22:11. Pletikosić je pogodila iz sedmerca.

40' - Sada je 21:10. Pavićević je pogodila, a prije toga smo vidjeli dva gola Senegala.

36' - PLUS 12. Ivana Godeč postiže prvi gol.

35' - Vidjeli smo samo gol za pet minuta, ali sada to nije toliko bitno. Zapravo nam i odgovara ovakva igra.

33' - Drugi dio otvara pogodak Ivone Pavićević, rezultat je 19.8.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, u koje Crna Gora ulazi sa ogromnom zalihom (18:8).

30' - NAJEFIKASNIJE PRVO POLUVRIJEME NAŠE REPREZENTACIJE NA SP. Vodimo 18:8 i sa tim rezultatom čekamo nastavak. Do sada smo u prvom poluvremenu najviše golova postigli protiv Paragvaja - 17.

29' - Vodimo 17:8. Brnović postiže gol.

26' - Senegal pogađa prvi put poslije osam minuta, i to iz sedmerca. Sanja je pogodila, opet je Babović bila blizu odbrane.

25' - PLUS 10. Atraktivan gol Mugoše. 26:16.

24' - Raste naša prednost gotovo neprestano - čak 15:6. Dijana Mugoša daje gol nakon odlične akcije.

22' - SADA JE 14:6. Pletikosić je sada i u ulozi strijelca. Odlično izgledamo, sjajno izdanje.

21' - VEĆ JE 13:6. Pletikosić je atraktivno asistirala, a Klikovac dala novi gol.

20' - CRNA GORA - SENEGAL 12:6. Bolje nijesu naše rukometašice odigrati u ovih 20 minuta. Sve funktioniše kako treba, Despotović je već dala četiri gola. Pritom je Ndiaje dobila crveni karton.

18' - Odlično nam ide, vodimo 11:6. Pogodila je prvo Bulatović, a onda i Mugoša iz sedmerca.

16' - Crna Gora je prvi put na plus četiri. Rezultat je 9:5, a gol daje Klikovac.

14' - Sada već gledamo goleadu. Despotović daje treći gol, a na drugoj strani prvi put pogađa Dungu Kamara. Rezultat je 8:5.

13' - VODIMO 7:4. I Klikovac se upisuje u strijelce. Odlično nam ide.

12' - CRNA GORA - SENEGAL 6:4. Iz sedmerca je pogodila Sanja, ali je malo falilo da Babović zaustavi njen šut.

11' - 6:3 ZA NAS. Grbić asistira, Brnović pogađa.

10' - PLUS DVA. Opet Despotović, rezultat je 5:3.

8' - SADA JE 4:3. Poravnala je Kura Kamara, ali Despotović nam odmah vraća vođstvo.

6' - CRNA GORA - SENEGAL 3:2. Bulatović pogađa za nas, a Kejta opet za Senegal.

4' - Prvo vođstvo Crne Gore. Pogađa Grbić, a potom lijepa odbrana Marine Rajčić.

3' - Rezultat je 1:1. Senegal je u vođstvo dovela Kejta, ali je odmah poravnala Mugoša.

0' - POČINJE UTAKMICA U GETEBORGU. Crna Gora je favorit, Senegal je neugodan suparnik, no vjerujemo da pobjeda neće doći u pitanje.

Za razliku od prethodna četiri duela, izabranice Bojane Popović danas će prvi put igrati pod imperativom. Jer, želimo li ostati u trci za četvrtfinale - pobjeda ne smije doći u pitanje.

A pobjeda nad Senegalom nije baš lak zadatak - naročito ako ih suparnici potcijene. Zato je potreban maksimalan fokus kako bismo posljednje kolo dočekali u zoni plasmana u nokaut fazu.

O Senegalu smo već dosta pisali, imaju i one svojih aduta, a iako su izgubile šansu za plasman dalje, sigurno je kako će odigrati agresivno, pri čemu nam od njihove dvije igračice prijeti najveća opasnost.

Sjutra protiv Senegala: Ovo su njihova dva čuda od igračica – zaustavimo Ii ih, pobjeda je tu
1
Sjutra protiv Senegala: Ovo su njihova dva čuda od igračica…
08.12.2023 22:55

Inače, danas će biti jako zanimljivo u našoj grupi, jer ćemo u 18 časova pratiti duel Hrvatska - Kamerun, a u 20:30 će igrati Švedska - Madarska.

Ukoliko i mi i Hrvatska upišemo bodove, pobjeda Švedske značila bi kraj nade za Mađarice da mogu u četvrtfinale. No, u tom slučaju je pitanje u kakvom bi raspoloženju i sa kakvim motivom Mađarska dočekala meč protiv Hrvatske u posljednjem kolu, a koji bi mogao biti od vitalnog značaja i za našu selekciju.

No, slavi li Madarska protiv Švedske - uoči posljednjeg kola će se čak četiri tima u našoj grupi nadati četvrtfinalu, pa bismo u ponedjeljak pratili spektakularan rasplet.

Ali, o kombinacijama uoči posljednjeg kola sve ćemo pisati oko 22 časa, kada bude gotov današnji program u našoj grupi, a do tada jedino treba dodati kako bi Crna Gora pobjedom nad Senegalom i dalje sve držala u svojim rukama i zavisila isključivo od sopstvenih rezultata.