Vaterpolo

U srijedu nas čeka duel protiv Španije

Jedva slomljen otpor Japana: Uz minimalnu pobjedu do četvrtfinala

Vaterpolisti Crne Gore preksjutra će nastupiti u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, gdje će njihov suparnik biti selekcija Španije. Naime, u današnjem duelu plej-ofa, izabranici Vladimira Gojkovića savladali su Japan, rezultatom 10:9 (3:1, 2:5, 3:2, 2:1).

Jedva slomljen otpor Japana: Uz minimalnu pobjedu do četvrtfinala Foto: A. Feher

Kako to govori i rezultat, danas su naši reprezentativci uz mnogo muke slomili otpor agresivnih Japanaca, boreći se za prolaz u četvrtfinale sve do posljednjeg minuta utakmice u Budimpešti. Znali smo da će Japanci biti neugodni, ali je teško da je neko mogao pretpostavljati kako će biti u igri do završnih sekundi susreta.

Naša selekcija počela je odlično, ali smo u drugoj četvrtini vidjeli nevjerovatno izdanje protivnika, koji su preokrenuli, uz pet postignutih pogodaka za pet minuta. Crna Gora je do nove prednosti došla nakon čitavih 15 minuta, da bi je u samom finišu uspjela i sačuvati.

Ipak, što je najbitnije - 'ajkule' su među osam ekipa koje će i dalje konkurisati za naslov prvaka svijeta.

Šta se sve dešavalo na današnjoj utakmici, pročitajte u nastavku.

Minimalnom pobjedom do četvrtfinala

08' - Crna Gora slavi prolaz u četvrtfinale, no današnja utakmica donijela nam je mnogo muka.

07' - Arai vraća neizvjesnost, u posljednji minut ulazimo uz rezultat 10:9.

05' - Vodimo dva razlike, sada je sve mnogo podnošljivije. Pogodak je postigao Petković.

04' - Pratimo nastavak sjajnog izdanja našeg golmana Lazovića. Upisao je do sada 19 odbrana.

03' - Konačno! Crna Gora vodi prvi put nakon 15 minuta. Strijelac je Đurđić, rezultat je 9:8.

02' - U ovim momentima nas odličnim odbranama spašava Dejan Lazović.

Nijesmo uspjeli da vratimo prednost, odluka će pasti u finišu

07' - Perković je još jednom precizan, treći put danas. Opet je izjednačeno - 8:8.

07' - Čučković pravi tri lične greške i nećemo moći da računamo na njega do kraja susreta.

06' - Nova prednost Japanaca, sada je sam pred našim golom bio Toi Suzuki, koji nije propustio priliku da pogodi mrežu.

05' - Sjajan je u ovim momentima golman Japana Fukušima, koji je do sada upisao 10 odbrana. Još bolji učinak ima Lazović - 15 odbrana.

04' - Crna Gora opet je uspjela da izjednači, ovog puta gol je dao Perković.

03' - Takata uzvraća, pa Japan ponovo ima minimalnu prednost.

02' - Izjednačenje. Drugi gol danas postiže Dušan Matković.

Japanci ubitačni u drugoj četvrtini, moramo se trgnuti

08' - Reprezentacija Japana ima prednost nakon druge četvrtine. Vode rezultatom 5:6. Nije to ništa čudno, upozoravali smo prošlih dana da znaju biti izuzetno opasni tokom uvodne dvije četvrtine.

07' - Nezaustavljivi su Japanci, opet vode, a gol je postigao Inaba.

07' - Konačno postižemo gol. Strijelac je Perković. Ponovo je izjednačeno (5:5).

06' - Nevjerovatno. Japan je preokrenuo. Četvrti uzastopni gol postigli su iz peterca, strijelac je Adaći.

05' - Još jedan gol protivnika i sada je izjednačeno. Pogodio je Okava. Slično je ovo kao i na utakmici Hrvatska - Japan, ekipa iz Azije igra odlično u drugoj četvrtini.

04' - Japanci i danas dokazuju koliko su opasni iz kontranapada. Smanjuju na 4:3, strijelac je Takata, a pomogla mu je i nešto lošija reakcija naše odbrane.

03' - Suparnici postižu prvi gol nakon 10 minuta igre. Strijelac je Inaba, sada je 4:2.

01' - Vodimo 4:1. Opet smo imali peterac, a precizan je bio Đurđić.

Lazović obilježio prvu četvrtfinu

08' - Odlično brani Lazović, on je i najzaslužniji što i dalje imamo dva gola viška.

07' - Japanci su tokom istog napada dva puta pogađali prečku našeg gola. Do sada su uputili osam šuteva ka našem golu - ali su samo jednom pogodili. Ostaje 3:1.

06' - Koristimo prvi napad sa igračem više i vodimo 3:1. Prvi gol danas postiže Matković.

05' - Japanci pokušavaju, opasni su, ali golman Lazović je za sada odličan.

03' - Crna Gora prvi put vodi (2:1). Strijelac je Averka iz peterca.

02' - Izjednačenje. Prvi gol za Crnu Goru postiže Vasilije Radović.

01' - Počelo je vođstvom Japana, strijelac je Date.

00' - Podsjetimo, naša reprezentacija je na dosadašnjem šampionatu postigla 38 golova, a primila 26. Japan, sa druge strane, za sada ima gol razliku 32:50.

00' - 'Ajkulama' danas pripada uloga izrazitog favorita, no Japanci su na SP već imali dva upečatljiva izdanja - uz trijumf nad Brazilom, prilično su namučili Hrvatsku. Opširnije o našem današnjem suparniku pročitajte ovdje.

00' - Ukoliko danas sve bude po planu, izabranici Vladimira Gojkovića za dva dana igraće u četvrtfinalu, a kako izgleda kostur ostatka SP pogledajte u nastavku.

Inače, tokom dosadašnjih šest nastupa na SP, Crna Gora je u četiri navrata uspijevala da se plasira u četvrtfinale, a jednom je išla do finala.