Gotov i posljednji kontrolni meč uoči puta na Filipine

Košarkaši Crne Gore poraženi su u Tbilisiju od Gruzije u posljednjem kontrolnom duelu pred put na Mundobasket.

Crna Gora poražena u Tbilisiju: Gruzija preokrenula u finišu i stigla do trofeja Foto: KSCG

Poslije jučerašnjeg trijumfa nad Iranom u polufinalu, izabranici Boška Radovića u današnjem su finalu poraženi rezultatom 84:79 (26:16, 19:23, 13:21, 26:19).

Nije to bilo naročito kvalitetno izdanje naše reprezentacije, koja je u trećem kvartalu uspjela da preokrene, ali ne i da sačuva plus do kraja utakmice.

U našoj ekipi najbolji učinak imao je Nikola Ivanović (16 poena), dok je Vučević upisao 15 poena i osam skokova. Kod Gruzijaca, koji su pogodili 13 trojki, najefikasniji je bio Bitadze (21), a potom Mekfaden (19).

Nakon lošeg izdanja naše selekcije u finišu prvog kvartala, domaćin je poslije 10 minuta imao dvocifrenu prednost – 26:16. Izabranici Boška Radovića samo donekle uzvratili su u drugoj četvrtini, tako da su pri odlasku na odmor zaostatak sveli na šest poena (45:39).

Treba istaći da su nas u prvom poluvremenu Gruzijci ‘uništili’ trojkama, pri čemu je Mekfaden pogodio čak četiri. U našoj selekciji je taj period igre obilježio Simonović, koji je uz devet poena upisao i pet skokova.

Predvođena Vučevićem, Crna Gora je najzad odigrala kako treba u trećem kvartalu i preokrenula. Nakon sedam minuta igre, bilo je 50:53. U tim su se momentima probuli Šengelija i Bitadze, no Crn Gora je u završni kvartal ušla uz dva poena plusa (58:60).

Međutim, više koncentracije u završnih 10 minuta imali su domaći, koji su time osvojili trofej.