Vaterpolo

Čeka nas borba za drugo mjesto

Crna Gora poražena od Španije

Crnogorska vaterpolo reprezentacija je u meču odigranom jutros na SP u Fukuoki, poražena od Španije rezultatom 11:7 (2:2, 3:2, 4:2, 2:1).

Crna Gora poražena od Španije Foto: vscg
Autor
Autor

Uprkos porazu, naša reprezentacija odigrala je solidan meč protiv favorita ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva – reprezentacije Španije.

U prvoj četvrtini, Španija je povela golom Filipea, a rezultat na 2:0 povisio je Ortega. No, naši nakon nekoliko napada završenih bez gola, uspjeli su zatresti mrežu „furije“. Pogađali su Popović za 2:1, odnosno Perković za konačnih 2:2 u prvoj četvrtini.

Izabranici Vladimira Gojkovića nastavili su u korektnom izdanju igrati u drugoj četvrtini, iako je rezultat bio u korist Španaca. Famera je doveo Španiju u vođstvo, 3:2, izjednačio je Đurđić, a gol za 4:3 postigao je Makaro. Najljepši potez četvrtine djelo je Čučkovića. Fantastičnim lob udarcem izjednačio je rezultat, no do kraja je Perone bio precizan za konačnih 5:4.

Sličan vaterpolo gledali smo i u trećem nastavku. Perone je postigao je gol za 6:4, Ukropina sjajnim šutem sa distance smanjio na 6:5, ali naša odbrana nije imala rešenja za raspucalog Peronea - postigao je gol za 7:5. Do kraja pogađaju Munariz i Bustos, a za „ajkule“ Đurđić – uoči finalne četvrtine rezultat je bio 9:6.

U finalnoj etapi meča – nije bilo velikih promjena, Averka je smanjio na 9:7, ali raspoloženi Perone trese mrežu za 10:7 , odnosno Sanahuja za konačnih 11:7 u korist Španaca.

Felipe Perone je postigao pet golova i najbolji je strijelac meča, a u našoj reprezentaciji dva pogotka dao je Bogdan Đurđić, po jedan su dali Aleksa Ukropina, Miroslav Perković, Konstantin Averka, Uroš Čučković i Vlado Popadić, dok je Petar Tešanović imao devet odbrana.

Ostaje nam da protiv Srbije, u petak (05:30) pokušamo izboriti plasman u osminu finala sa favorizovane pozicije – drugi iz naše grupe igra protiv trećeg iz grupe „C“, dok prvi ide direktno u četvrtfinale.