Dabl-dabl odličnog Vučevića, na kraju smo slavili uz 20 poena razlike

Na pola smo puta ka glavnoj rundi: Meksiko nemoćan protiv Crne Gore

Košarkaši Crne Gore na odličan su način počeli nastup na Mundobasketu. U duelu prvog kola grupe “D” u Manili, naša je selekcija bila bolja od Meksika, rezultatom 91:71 (19:19, 29:20, 20:19, 23:13).

Na pola smo puta ka glavnoj rundi: Meksiko nemoćan protiv Crne Gore Foto: FIBA

Može se, otud, reći kako je polovina puta ka glavnoj rundi već pređena - jer, za plasman u sljedeću fazu dovoljna nam je pobjeda u drugom kolu protiv Egipta. Ipak, time se ne treba zadovoljiti - jer ova ekipa definitivno ima kvalitet da se suprotstavi i Litvaniji, koja nas čeka u posljednjem kolu preliminarne faze.

U našoj je selekciji blistao Nikola Vučević, koji je upisao dabl-dabl - 27 poena i 10 skokova. Kendrik Peri postigao je 16 poena, a Nikola Ivanović 14.

Pritom, naši igrači danas su postigli 14 trojki iz 31 pokušaja.

Meč je počeo sjajnim nizom Nikole Vučevića, ali u prvom kvartalu nas je Meksiko namučio. Suparnici ne samo da nam nijesu dopuštali da se odlijepimo, već su uspijevali u nekoliko navrata i da stignu do vođstva. I tako je nakon 10 minuta igre bilo 19:19.

Mnogo bolje izdanje izabranika Boška Radovića vidjeli smo u drugoj četvrtini, u kojoj su se Vučeviću pridružili Nikola Ivanović sa nekoliko bitnih pogodaka, te Bojan Dubljević, koji je za minut pogodio dvije trojke. Uz odličnu završnicu, u kojoj smo stizali i do dvocifrenog plusa (43:33), na odmor smo otišli uz prednost 48:39.

Crna Gora je treći period otvorila odlično. Vučević je pogodio trojku, potom je precizan za dva poena bio Simonović i stigli smo do 14 razlike (54:39). Nijesu naši igrači dopuštali meksičkim igračima da osjetnije spuste prednost, a nakon toga je Petar Popović ubacio dvije vezane trojke, pa je Crna Gora bila na plus 16 (60:44). Međutim, igrači Meksika, predvođeni opasnim Ibarom, uspjeli su u završnici da iskoriste naš pad i da smanje minus na 10 poena (68:58), a uz taj se rezultat i ušlo u posljednjih 10 minuta utakmice.

Nastavio je Ibara sa dobrim izdanjem i u četvrtoj četvrtini, pa je Meksiko na sedam minuta do kraja prišao na sedam poena zaostatka – 74:67. Nikola Ivanović nam je sredinom četvrtine trojkom vratio 10 poena viška (77:67). Vidjeli smo nakon toga bitne poene Perija, pa atraktivnu blokadu Vučevića, te je Crna Gora u završna tri minuta ušla uz prednost 80:69.

Nije centralnoamerička selekcija mogla dalje da se bori - prvo smo vidjeli pet uzastopnih poena Vučevića, a nakon dvije trojke Perija Crna Gora je duel završila uz rekordnih 20 poena razlike.

Sljedeći meč čeka nas u nedjelju - takođe u 10:45 časova, naš suparnik biće Egipat.

U nastavku ispratite tok današnjeg susreta.

Posljednja četvrtina

0' / 91:71 - KRAJ: UBJEDLJIV TRIJUMF CRNE GORE PROTIV MEKSIKA.

2' / 85:71 - Vučević pogađa za dva, pa za tri, te sada ima 27 poena, a Crna Gora će danas definitivno upisati pobjedu.

4' / 80:69 - Peri pogađa za dva poena, a potom i slobodno bacanje. I on je izašao na 10 postignutih poena danas. U međuvremenu smo vidjeli i atraktivnu blokadu Vučevića u odbrani.

5' / 77:69 - Gutjeres smanjuje.

5' / 77:67 - Trojka Nikole Ivanovića u veoma bitnom trenutku. Plus 10.

7' / 72:65 - Meksko prilazi na minus sedam, kod njih blista Ibara.

8' / 72:61 - Vučević stiže do 20. poena na današnjoj utakmici.

9' / 70:59 - Ivanović je drugi naš igrač sa dvocifrenim brojem poena. Postigao ih je 12, a Vučević 18.

10' - POČINJE POSLJEDNJA ČETVRTINA

Treća četvrtina

0' / 68:58 - Gotov je treći kvartal, Meksikanci su pogotkom Stola prišli na osam razlike, ali nam je Dubljević vratio plus 10.

1' / 65:53 - U završnih 60 sekundi treće četvrtine naša selekcija ulazi uz prednost od 12 poena. U međuvremenu su poene upisali Radović, te Ivanović sa slobodnih bacanja.

2' / 62:51 - Prokockali smo nekoliko napada, što su Meksikanci iskoristili i napravili seriju 0:5.

4' / 62:46 - Dino Radončić pogađa i Crna Gora je opet na plus 16.

5' / 60:44 - Popović pogađa dvije vezane trojke. Prethodno je trojku ubacio Haimes. Naša reprezentacija do sada je pogodila 10 trojki.

8' / 53:39 - Odličan početak. Sada je pogodio Simonović i vodimo 15 razlike.

9' / 51:39 - Vučević se ne zaustavlja, pogodio je trojku i sada opet imamo dvocifren višak.

10' - POČINJE TREĆA ČETVRTNA.

Druga četvrtina

0' - 48:39 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. U našoj ekipi dominirao je Vučević, koji je već postigao 15 poena. Osam je dodao Ivanović, a sedam Dubljević.

1' / 43:33 - Popović pa Vučević, a onda Slavković. Prvi put smo na plus 10.

2' - 37:33 - Dubljević je pogodio dvije trojke zaredom.

4' - 31:29 - Trojka Vučevića u pravom momentu. Opet vodimo.

5' / 28:29 - Pogađa oba slobodna bacanja Nikola Ivanović.

5' / 26:29 - Protivnici su preokrenuli. Naša selekcija nikako da stigne do osjetnijeg vođstva, a sada gledamo izvrsnu dionicu Meksikanaca, uz seriju 0:6.

7' / 26:23 - Opet trojka Ivanovića, a Crna Gora je na plus tri.

8' / 23:23 - Meksikanci ponovo stižu do izjednačenja, pogodio je Gutjeres.

9' / 22:19 - Trojka Nikole Ivanovića za novo vođstvo.

10' / 19:19 - Kreće drugi kvartal.

Prva četvrtina

0' / 19:19 - Gotova je prva četvrtina, u našoj selekciji Vučević je postigao 10 poena.

1' / 19:19 - Radović nam je trojkom vratio prednost, ali na kratko.

2' / 16:17 - U završnih 120 sekundi prve četvrtine Meksikanci ulaze sa prednošću od pola koša.

3' / 14:14 - Po trojka na obje strane, za nas je pogodio Simonović, a onda je za izjenačenje zakucao Vučević.

4' / 9:11 - Preokret.

5' / 9:9 - Ne dozvoljavaju nam suparnici da steknemo veću prednost. Pogodio je prvo Haimes, a onda i Kruz.

7' - 9:4 - Opet Vučević, odličan početak košarkaša Bulsa, postigao je osam poena za nepuna četiri minuta.

7' / 5:4 - Uzvraćaju Meksikanci preko Ibare i Kruza, a potom je Peri pogodio iz slobodnog bacanja.

9' / 4:0 - Prvi pogodak za Crnu Goru na Mundobasketu postiže Vučević.

10' - POČINJE PRVA ČETVRTINA SUSRETA U MANILI. Za Crnu Goru meč počinju Peri, Popović, Radončić, Simonović i Vučević.