Vaterpolo

'Ajkule' vodile tokom većeg dijela susreta

Na kraju Sardinija kupa u Kaljariju, vaterpolisti Crne Gore poraženi su u Kaljariju od Italije, i to nakon izvođenja peteraca - 8:9 (0:0, 3:2, 2:2, 0:1, 3:4). Tako su 'ajkule' uz dva trijumfa i poraz na kraju zauzele drugo mjesto na turniru na kojem su još nastupili Francuska i Australija.

Crna Gora odigrala odlično, ali nije imala sreće: 'Azuri' preko peteraca do trofeja na Sardinija kupu Foto: FIN Sardegna

Izuzev prvog gola na utakmici, italijanski vaterpolisti nijesu imali vođstvo ni u jednom momentu susreta, u kojem smo pratili jako borbenu i tvrdu igru. No, 'azuri' su imali više sreće u penal-seriji, u čijem finišu naši igrači nijesu iskoristili dva peterca zaredom.

U prvoj četvrtini nije bilo golova, no u drugoj su domaći poveli golom Preśutija, ali je Crna Gora preokrenula pogocima Perkovića i Ukropine. Do kraja prvog poluvremena, gol za ‘azure’ dao je Damonte, a za nas Đurđić, pa su ‘ajkule’ vodile rezultatom 3:2.

Tvrdu igru pratili smo i u trećem kvartalu, a Crna Gora i dalje je imala prednost, i to zahvaljujući novom pogotku Ukropine i Popadića.

U završnoj četvrtini nizali su se propušteni napadi na obje strane, da bi 'azuri' četiri minuta prije kraja poravnali golom Damontea iz peterca. Do kraja pogodaka nije bilo, pa je pobjednik riješen izvođenjem peteraca, koji su bili podjednako dramatični.

Nakon sva tri meča u Kaljariju, ipak, možemo reći kako početak Evropskog prvenstva u Hrvatskoj dočekujemo sa optimizmom.