Batinović u 18. minutu napustila igru zbog povrede

Sad nas čeka dramatičan rasplet grupe: Crna Gora tijesno poražena od Hrvatske

Rukometašice Crne Gore poražene su na startu glavne runde Svjetskog prvenstva od selekcije Hrvatske, rezultatom 24:25 (13:13).

Sad nas čeka dramatičan rasplet grupe: Crna Gora tijesno poražena od Hrvatske Foto: IHF

Crna Gora tako će morati dobro da se pomuči ukoliko želi do četvrtfinala. Sada imamo bod više od Hrvatske, ali večeras će se, ne napravi li Senegal iznenađenje, Mađarska izjednačiti sa nama.

No, Mađarskoj do kraja ostaju dueli protiv Švedske i Hrvatske, a u slučaju da budemo bodovno izjednačeni - mi idemo dalje.

Više nas, dakle, brine šta će Hrvatska uraditi do kraja. Ukoliko savladaju i Kamerun i Mađarsku - mi ćemo morati do kraja da dobijemo obje utakmice.

Inače, tabela sada izgleda ovako.

Što se današnje utakmice tiče, treba najprije reći da nam je malo falilo za bod - samo da je u posljednjem napadu Itana Grbić bila preciznija.

Pored toga, momenat koji je obilježio meč dogodio se u 18. minutu - zbog povrede, Marta Batinović napustila je igru, a neizvjesno je da li ćemo je uopšte imati do kraja šampionata.

Momenat koji je obilježio meč: Sada je pitanje jesmo li ostali bez Batinović do kraja SP (FOTO)
0
Momenat koji je obilježio meč: Sada je pitanje jesmo…
07.12.2023 17:24

Tokom prvog dijela utakmice, bolja je bila Hrvatska, no Crna Gora je - uprkos velikom pehu sa izlaskom Batinović, koju je na golu odlično zamijenila Rajčić - u samom finišu odigrala izvanredno i tako na odmor otišla bez zaostatka (13:13).

Dobro su 'lavice' krenule i u nastavku, uglavnom su bile na gol zaostatka, no Hrvatska je sredinom drugog dijela uspjela da se odlijepi na plus četiri (16:20). A onda - sjajan povratak Crne Gore, koja je u 55. minutu prišla na gol zaostatka (22:23).

Do kraja je Bobana Klikovac postigla dva krucijalna gola, Rajčić je imala dvije čudesne intervencije, te smo u posljednjem minutu stigli do završnog napada za izjednačenje. Ali, Hrvatice su se dobro branile, ukrale su nam mnogo vremena, a na kraju našeg pasivnog napada Grbić nije pogodila okvir i bilo je jasno kako večeras u Geteborgu nećemo moći do boda, koji bi nam mnogo značio.

Grbić je danas predvodila Crnu Goru sa pet golova, a četiri je postigla Despotović. Junakinja pobjede Hrvatske je Blažević sa šest golova.

U nastavku ispratite tok današnje utakmice.

60' - KRAJ.

59' - Dvije sjajne odbrane Marine Rajčić drže nas u igri.

58' - GOL, pogađa Klikovac, minus jedan je - 24:25.

57' - 23:25. Hrvatska je izlazila na plus tri, ali Grbić smanjuje.

55' - PRIŠLI SMO NA MINUS 1! Ivona Pavićević daje gol, 22:23.

54' - Sada je 22:24, Mičijević pogađa, ali uzvraća i Brnović.

53' - Odlična dva minuta naših, golom Bobane Klikovac prilazimo na 21:23.

51' - Sada se igra gol za gol, ali Hrvatska ima sigurnu prednost. U završnih 10 minuta ulazimo uz rezultat 19:23.

47' - CRNA GORA - HRVATSKA 17:20. Grbić smanjuje.

45' - Teško će ovo sada biti, Hrvatska vodi 16:20.

44' - Despotović nas iz sedmerca vraća na minus tri (16:19).

42' - Hrvatska vodi 15:19. Brnović pogađa.

39' - Sada stvari ne stoje dobro, Hrvatska je na plus četiri.

35 ' - Nakon pet minuta nastavka je 14:15, a Marina Rajčić još jednom brani neugodan šut suparnica.

33' - Brnović je poravnala na 14.14, odlično asistira Pletikosić.

32' - Hrvatska vodi 13:14, ali je Rajčić sada skinula zicer Ježić.

31' - Kreće drugo poluvrijeme. Obeshrabruje povreda Batinović - njeno odsustvo bi bilo ogroman hendikep u ostatku šampionata.

30' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA. CRNA GORA - HRVATSKA 13:13.

29' - 13:13. Izjednačenje. Pletikosić daje brz gol, Hrvatska i dalje sa igračicom manje. Odlični smo u finišu. Prethodno je Rajčić odbranila zicer.

28' - Crna Gora ima dvije igračice više, a Grbić pogađa i to je 12:13.

27' - Sada pratimo goleadu. Još jednom je pogodila Despotović, ali dva pogotka je na drugoj strani dala Ježić, rezultat je 11:13.

26' - ODLIČNO - 10:11. Despotović pogađa, prethodno Rajčić upisuje drugu odbranu.

25' - Odmah uzvraća Mugoša. Rezultat je 9:11.

25' - Hrvatska opet na plus tri. Barišić pogađa sa distance.

25' - Dijana Mugoša ne koristi prvi sedmerac - pogodila je prečku.

23' - Sada je 8:10. Godeč daje gol koji nam je očajnički bio potreban.

22' - CRNA GORA - HRVATSKA 7:10. Zadravec vraća suparnice na plus tri.

20' - Smanjujemo na 7:8. Bila je to odlična akcija Pletikosić - Grbić, a onda Rajčić upisuje prvu odbranu.

18' - Umjesto Batinović, na golu je Rajčić.

18' - Marta Batinović se požalila na povredu i nije mogla da nastavi. Pri pokušaju da dođe do lopte, nezgodno je doskočila i povrijedila zglob. U suzama su je iznijeli sa parketa.

15' - Sredina je prvog poluvremena, Hrvatska u međuvremenu golom Ježić opet ima vođstvo (6:7).

14' - Izjednačenje. Pogodak postiže Pletikosić, sada je 6:6.

12' - Sada je 5:6. Kod nas je opet precizna Mugoša iz sedmerca, kod Hrvatske pogađa Blažević.

10' - Prilazimo na minus jedan. Iz sedmerca je bila precizna Mugoša.

9' - CRNA GORA - HRVATSKA 3:5. Za nas pogađa Despotović, za Hrvatsku Milosavljević.

8' - Uzvraća Crna Gora. Sada je 2:4, Ivona Pavićević je dala gol.

7' - Treći uzastopni gol Hrvatske (1:4). U strijelce se upisuje i Zadravec.

6' - HRVATSKA VODI 1:3. Blažević i Mičijević pogađaju.

4' - Odmah izjednačenje. Bulatović je ostala sama na krilu i bilo je jasno da slijedi gol.

4' - Hrvatska stiže do prednosti. Ježić pogađa našu mrežu.

3' - CRNA GORA - HRVATSKA 0:0. Golova nakon uvodna tri minuta nema. Batinović je već upisala dvije odbrane.

Ne čeka nas lak posao

O tome koliko bi nas danas pobjeda primakla četvrtfinalu, suvišno je i trošiti riječi. Ali, dva boda protiv Hrvatske neće biti nimalo lak zadatak.

Naime, iako u prvoj fazi nijesu briljirale, pa su u glavnu rundu prenijele samo bod, Tina Barišić i saigračice veoma su neugodan sastav. Da je tako, naša selektorka Bojana Popović već se uvjerila u kontrolnoj utakmici u Novigradu prije desetak dana, kada je Hrvatska slavila rezultatom 25:26.

Hrvatska je do sada bila bolja

Pored toga, i tradicija je na strani Hrvatske. Igrali smo šest međusobnih takmičarskih mečeva, a igračice iz susjedstva imaju dvostruko veći broj pobjeda – mi dvije, one četiri.

Tu nije kraj neslavnoj statistici. Na završnicama takmičenja, Hrvatska nas je dobila oba puta. No, posljednje takmičarske duele protiv njih smo igrali prije sedam godina, tako da sve te brojke i nijesu naročito relevantne.

Mnogo su bitnije one koje se tiču ovog turnira, a na kojem je za sada Crna Gora dominantnija u odnosu na Hrvatsku u svakom segmentu.