Vaterpolo

Kvalifikacioni turnir za plasman na OI

„Ajkule“ u polufinalu, za Tokio potreban još jedan trijumf!

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je danas u Roterdamu Holandiju 13:7 (4:0, 3:3, 3:4, 3:0) , čime je obezbijedila polufinale kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre (OI) u Tokiju.

„Ajkule“ u polufinalu, za Tokio potreban još jedan trijumf! Foto: Foto: wpolo.me

„Ajkule“ su silovito počele današnji susret. Odlična igra – i u odbrani i u napadu – omogućila im je startnu prednost od 5:0. Holanđani su prvi gol postigli tek u drugoj dionici, nakon toga prišli na 5:3, ali su se naši momci ponovo odlijepili i na poluvrijeme otišli s četiri gola prednosti.

U nastavku meča, Holanđani su u dva navrata prilazili na minus dva, ali to je bilo najviše što su mogli – crnogorski vaterpolisti su mirno priveli meč kraju, za konačnih 13:7.

Ivović je postigao tri gola, Brguljan, Vidović i Ukropina po dva, dok su po jedan dodali Popadić, Petković, Spaić i Radović

U holandskoj selekciji najbolji je bio Jansen sa tri gola.

Protivnik naših vaterpolista u polufinalu, koje se igra sjutra od 18 časova, biće pobjednik duela Hrvatska – Gruzija. Za plasman u Tokio, „ajkulama“ je potreban jedan trijumf u naredna dva meča, jer će učešće na OI obezbijediti tri najbolje ekipe turnira.

Crna Gora – Holandija 13:7

ROTERDAM – Olimpijski bazen. Sudije: S. Dervju (Francuska) i A. Voevodin (Rusija). Igrač više: Crna Gora 10–7, Holandija 8–4 . Peterci: Crna Gora 1(1), Holandija 1 (1).

CRNA GORA: Lazović (sedam odbrana), Brguljan 2, Perković, Petković 1, Čučković, Popadić 1, Vidović 2, Ukropina 2, Ivović 3, Spaić 1, Matković, Radović 1, Kandić.

HOLANDIJA: Vagnar (sedam odbrana), Fenhajs 1, Vinkelhorst 1, Volsvinkel, Fan Iperen 1 (1), Lindhaut 1, Gbadamasi, Nispeling, Miler, Jansen 3, Kopman, Lukas, De Kof.

Gol Ukropine, „ajkule“ vode 4:0.

Završena je prva četvrtina, naši momci imaju četiri gola prednosti.

Druga četvrtina:

Gol Ivovića u prvom napadu u drugoj dionici, 5:0.

Prvi gol Holanđana, strijelac je Lindhaut5:1.

Vinkelhorst smanjuje na 5:2.

Novi gol Holanđana. Jansen je pogodio za 5:3.

Pogodak Petkovića, 6:3.

Brguljan postiže gol za 7:3.

Kraj druge četvrtine, crnogorski vaterpolisti vode četiri razlike.

Treća četvrtina:

Holanđani imaju prvi napad u drugom poluvremenu.

Van Ijperen siguran s peterca, 7:4.

Gol Jansena, 7:5.

Drugi pogodak Ivovića, 8:5.

Gol Holanđana s igračem više, strijalac je Venhajs, 8:6.

Vidović uzvraća, 9:6.

Ukropina postiže gol, 10:6.

Jansen je pogodio za 10:7.

„Ajkule“ imaju tri gola prednosti pred posljednju dionicu.

Četvrta četvrtina:

Brguljan je osvojio loptu, naši vaterpolisti imaju prvi napad.

Prvi gol Popadića, 11:7.

Vidović za plus pet, 12:7.

Ivović je realizovao peterac, 13:7.

Kraj meča, crnogorski vaterpolisti su u polufinalu kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Podsjetimo, Naši vaterpolisti su kao prvoplasirani završili takmičenje u A grupi.

Holandija je bila četvrta u B grupi, sa po dva trijumfa i poraza, uz jedan neriješen rezultat.