Crna Gora bolja od Angole

Izvor

Izabranice Dragana Adžića već ranije obezbijedile su prvo mjesto, i u narednu fazu prenose maksmalna četiri boda. U nastavku prvenstva Crna Gora igraće u grupi sa Mađarskom, Španijom i Brazilom.

Kao i protiv Meksika, trener Adžić je i protiv Angole šansu pružio svim igračaca, s tim da je Majda Mehmedović igrala samo prvo poluvrijeme, dok su najveću minutažu imale Milena Knežević, Jelena Marković i Marina Vukčević. S obzirom da je meč bio bez rezultatskog značaja za obje selekcije (Crna Gora je već bila osigurala prvo mjesto, a Angla j bila beš šansi za Glavnu rundu), za „crvene" je navažnije bilo da ne bude povreda, što je, srećom, i bio slučaj. Istina, kapiten Milena Knežević je u 15. minutu „dobila po nosu", prilikom zicer šanse, a zbog tog udarca je direktni cirveni karton zaradila Žanet Santos. Srećom, udarac nije imao teže posljedice (nos je samo natečen), što se i vidjelo po igri Milene Knežević, koja je do kraja postigla 12 golova i bila proglašena za najboljeg igrača meča, drugi put na šampionatu.

Crna Gora je povela 3:0 u 4. minutu, Angola se vratila i dva puta izjednačila na 4:4 i 5:5, i to su bila jedina izjednačenja na utakmici. Angola je držala priključak do 10:8 (17. minut), ali su „crvene" u 23. minutu povele sa pet razlike (13:8), što je bila i najveća prednost u prvih 30 minuta. Naše juniorke su u nastavku u dva navrata vodile sedam razlike (21:14, 22:15), ali je Angola u nekoliko navrata prilazila na „minus dva", posljednji put u 57. minutu (31:29). Golovima Milene Knežević i Sare Vukčević, Crna Gora je krajem 58. minutu povela sa 33:29 i tu, praktično, riješila pitanje pobjednika.

- Nakon teškog peroda priprema, došle smo u Južnu Koreju da pokažemo da se u Crnoj Gori igra kvalitetan rukomet, što smo do sada i ostvarile. Posebno smo se spremale za prva dva kola, i mečeve sa Rusijom i Švedskom, jer smo znale da ako u njima odigramo dobro i zabilježimo pobjede, da će nam to širom otvoriti vrata glavne runde, što se i pokazalo tačnim. Protiv Angole utakmica nije imala rezultatski značaj, alismo htjele da pobijedimo i tako nastavimo niz pobjeda koji traje još od prošle godine. U drugoj rundi nas očekuju tri teške utakmice, daćemo sve od sebe da nastavimo sa dobrim igrama, a nadamo se da će nas to i rezultati ispratiti. Ne obećavamo ništa, ali svaka od nas će dati sve što može da ostvarimo što bolji rezultat na Svjetskom prvenstvu. Za koji rezultat će to biti dovoljno, vidjećemo na kraju - kazala je kapiten Milena Knežević.

Sjutra je na SP slobodan dan, a u subotu naše juniorke igraju protiv Španije.

Crna Gora - Angola 35:32 (18:14)

Čeonan - Dvorana: "Dankuk Juniverziti džim". Gledalaca: 200. Sudije: Lenci i Lopes (Argentina). Sedmerci: Crna Gora 7 (3), Angola 5 (4). Isključenja: Crna Gora 16, Angola 12 minuta. Crveni karton: Ž. Santos (Angola) u 15. minutu.

Crna Gora: Tatar (pet odbrana), Popović, M. Vukčević (12 odbrana), Vlahović, Mehmedović 6, Joličić, Premović 1, Marković 5, Mišurović, Despotović 4, Klikovac, Delić 2, Novaković, Lazović 2, S. Vukčević 3, Knežević 12.

Angola: Fumuasuka, Karvaljo 2, P. Santos 1, Vikuvaja, Luis 3, Tavares 9, Ž. Santos 1, Gujalo 8, Hose, Mbunga, Silva 2, Kazanga 6, Mulabo, Simao.