Druga noć osmine finala engleskog FA kupa je u toku donijela je dva velika iznenađenja. Totenhem je ispao na gostovanju drugoligašu Šefild Junajtedu, dok je četvrtoligaš Grimzbi Taun bio bolji od Sautemptona. Mančester Junajted prošao je dalje nakon preokreta protiv Vest Hema.

Totenhem ispao od drugoligaša, Sautempton od četvrtoligaša, Junajted preokretom do četvrtfinala Foto: UGC

Večeras su u tako četvrtfinale prošla dva drugoligaša, jedan četvrtoligaš, a iz Premijer lige samo - Mančester Junajted.

Totenhem je večeras završio nastup u FA kupu, i to na gostovanju Šefild Junajtedu, uz rezultat 1:0 (0:0).

'Spursi' su se ispromašivali, a na kraju su kažnjeni za to - Ilman Šeik Ndiaje matirao je Forstera u 79. minutu i, kako se ispostavilo, postavio konačan rezultat.

Grimzbi Taun eliminisao je člana Premijer lige - Sautempton, i to u gostima. Na kraju je bilo 1:2 (0:1).

Ekipa koja se bori za opstanak u četvrtoligaškom rangu slavi Gavana Holohana. Prilično anonimni irski napadač postigao je dva pogotka, i to oba iz jedanaesteraca - najprije u nadoknadi prvog poluvremena, a onda i u 50. minutu.

'Sveci' su smanjili u 65. minutu, strijelac je bio Duje Ćaleta-Car, a u 80. su stigli do poravnanja. No, pogodak koji je postigao Teo Volkot je poništen. Gosti su nekako izdržali još 10 minuta, a potom je uslijedilo sasvim zasluženo slavlje.

Mančester Junajted je u četvrtfinale prošao pobjedom protiv Vest Hema, rezultatom 3:1 (0:0).

Na Old Trafordu su poveli 'čekićari', i to u 54. minutu golom Benrame. Od 77. minuta, ipak, uslijedio je preokret. Poravnanje je domaćima autogolom donio Ager. Do kraja su za 'đavole' pogađali Garnaćo i Fred.

Rezultati: Sautempton - Grimzbi Taun 1:2, Barnli - Flitvud 1:0, Mančester Junajted - Vest Hem 3:1, Šefild Junajted - Totenhem 1:0.

Sinoćnji rezultati: Lester – Blekburn 1:2, Bristol Siti – Mančester Siti 0:3, Stouk – Brajton 0:1, Fulam – Lids 2:0.