Druga CFL

Jedinstvu derbi, u Beranama bez golova

Fudbaleri Jedinstva slavili su večeras u derbiju sedmog kola Druge CFL nad ekipom Bokelja (1:0), dok su Berane i Arsenal odigrali bez golova.

Jedinstvu derbi, u Beranama bez golova Foto: PA

Kom je slavio nad ekipom Mladosti iz Donje Gorice. Cetinje je stiglo do drugog ovosezonskog trijumfa protiv Titograda, dok su Grbalj i Igalo podijelili bodove.

Borbena utakmica gledana je u Bijelom Polju, gdje je Jedinstvo nanijelo prvi poraz Bokelju i tako mu se približilo na dva boda zaostatka. Trenutak odluke dogodio se u 54. minutu, kada je Žarko Korać pogodio mrežu Radoša Dubljevića za veliko slavlje brojne publike.

Kiks Kotorana nijesu iskoristili igrači Berana i Arsenala. Pobjeda je domaćima mogla donijeti put do druge pozicije, a Tivćanima status lidera, no na Gradskom stadionu u Beranama izostali su pogoci.

Mladost iz Donje Gorice rano je povela na Zlatici, ali je Kom na kraju osvojio tri boda (3:1). Zlatičani su do trijumfa stigli boljom igrom u nastavku.

Cetinjani su u Budvi bili bolji od Titograda, rezultatom 2:1. Ekipa iz prijestonice povela je u 16. minutu preko Nikole Draganića, a taj je rezultat bio na snazi pri odlasku na odmor. Prednost povratnika u drugoligašku konkurenciju udvostručio je rezervista Mucević u 77. minutu, da bi šest minuta kasnije Podgoričani smanjili zaostatak, zahvaljujući pogotku Vula Vujačića iz penala. Ipak, bilo je to sve od ekipe Titograda, koja je i dalje u opasnoj zoni sa svega tri osvojena boda.

Grbalj je u Radanovićima dva puta imao prednost protiv Igala, ali se na kraju morao zadovoljiti bodom. Tako su domaći i dalje jedini drugoligaš koji i dalje nema pobjedu, dok je Igalo stiglo do 10. boda.

Rezultati sedmog kola:

Cetinje – OFK Titograd 2:1 (1:0)
(1:0 – N. Draganić 16', 2:0 – Mucević 77', 2:1 – Vujačić 83' (11m))

Grbalj – Igalo 2:2 (2:1)
(1:0 – Pejaković 4', 1:1 – Bigović 21', 2:1 – Globarević 40', 2:2 – Petrović 66')

Jedinstvo – Bokelj 1:0 (0:0)
(1:0 - Korać 54')

Kom – Mladost Donja Gorica 3:1 (1:1)
(0:1 - Mihaljević 12', 1:1 - Osmajlić 30', 2:1 - Vukčević 51' (11m), 3:1 - Đukanović 63')

Berane – Arsenal 0:0