Fudbaleri Arsenala očuvali su tanku nadu kako bi do kraja kakvim volšebnim razvojem situacije mogli do titule. 'Tobdžije' su večeras na Emirejtsu, na kraju 34. kola Premijer lige, u londonskom derbiju lako slavile nad Čelsijem, rezultatom 3:1 (3:0).

Čelsi nije imao šanse: Arsenal konačno pobijedio, opet su prvi, ali možda samo do sjutra veče Foto: Reuters

Tako je Arsenal prekinuo agoniju koja je poprilično potrajala - jer, izabranici Mikela Artete povezali su prethodno čak četiri meča bez pobjede, čime su se i potpuno udaljili od titule.

Londonski derbi gotovo da je riješen tokom prvih 35 minuta, koliko je bilo potrebno domaćima da postignu tri gola. Pritom, dva pogotka upisao je Martin Odegard.

Domaći su se navijači radovali prvi put u 18. minutu, kada je, nakon asistencije Džake, mrežu gostiju pogodio Odegard. U 31. minutu, opet isti akteri - Džaka u ulozi asistenta, a Odegard je opet bio strijelac. Tek tri minuta kasnije, Arizabalaga je još jednom matiran, a ovog puta je pogodio Gabrijel Žezus.

U nastavku je Arsenal zaigrao laganije, pa se 'plavcima' pružila prilika da ublaže poraz. Počasni pogodak postigao je Madueke na asistenciju Kovačića u 65. minutu.

Arsenal na plus dva, ali ima dva meča više od Sitija

Arsenal je sada opet na vrhu tabele, ali - osim dva boda prednosti - ima i dva meča više od Mančester Sitija. Pritom, Siti bi već sjutra veče mogao opet preuzeti prvo mjesto, jer će tada pred svojim navijačima igrati zaostali meč protiv Vest Hema.

Za kraj, treba podsjetiti i kakav raspored očekuje dvije ekipe do kraja.